Seniorki górą w Międzychodzie

Kolejny mecz sparingowy, a drugi na wyjeździe mają za sobą seniorki Warty. Śremianki pokonały w Międzychodzie miejscową Akademię Piłkarską Warta Girls 4:3.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli śremskiego zespołu. Sygnał do ataku dała Marta Kosińska. Trenerka seniorek wróciła do gry po kontuzji i próbuje swoich sił w roli grającej trenerki. To właśnie jej strzał dał prowadzenie Warcie. Szybko, bo po dwóch minutach podwyższyła Olga Klaczyńska i do przerwy było 2:0.

Dużo emocji dostarczyła druga połowa. Rywalki w ciągu trzech minut strzeliły bowiem dwie bramki po błędach obrony i doprowadziły do wyrównania. Śremianki potrzebowały jednak zaledwie 60 sekund by odzyskać prowadzenie. Po tym jak w słupek trafiła Dominika Drzewiecka skuteczną dobitką popisała się Patrycja Jaskuła. Chwilę potem Patrycja odwdzięczyła się kapitan zespołu świetnym podaniem, które Dominika zamieniła na czwartą bramkę. Przeciwniczki nie dawały za wygraną i zdobyły kontaktową bramkę, ale ostatecznie to śremskie seniorki wygrały 4:3.

– Powrót na boisko naszej trenerki, a także fakt, że dołączyły dwie doświadczone zawodniczki plus coraz lepsze zgranie przynoszą efekty na boisku – mówi Marian Michalak. – Debiut zaliczyła także Karina Pieprzyk z rocznika 2005. Podziękowania także dla trenera rywalek, który zgodził się, aby między słupkami stanął Mikołaj Malicki, bowiem naszej bramkarki zabrakło ze względów osobistych – dodał kierownik żeńskiej drużyny.

14 października obie Warty zagrają mecz rewanżowy – tym razem w Śremie.