Seniorzy gromią w Chwałkowie miejscowego Sokoła

Piąte zwycięstwo ligowe odnieśli seniorzy. Tym razem Warciarze spisali się na piątkę w Chwałkowie gromiąc miejscowego Sokoła na ich boisku 5:0.

W niedzielnym meczu zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez chwilę. Mimo niewykorzystanych okazji z początku spotkania bramka dla śremskiego zespołu wisiała w powietrzu. W 36 minucie wynik spotkania otworzył Patryk Słomczyński, który przymierzył nie do obrony z rzutu wolnego, a tuż przed przerwą podwyższył on na 2:0.

W drugiej połowie gospodarze nadal wyłącznie się bronili, a Warciarze punktowali rywali strzelając kolejne bramki. Chwilę po przerwie bramkarza Sokoła pokonał Kamil Szymandera, a chwilę potem przełamał się Bartosz Skrzypczak. Wynik spotkania na 5:0 ustalił Piotr Janicki, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Słomczyńskim.

– Jechaliśmy z nastawieniem, że czeka nas ciężkie spotkanie, a tymczasem zwycięstwo przyszło nadspodziewanie łatwo – mówi trener Hubert Sciak. – Z jednej strony zagraliśmy dobry mecz, a z drugiej rywale nie podjęli walki, bo przez cały mecz nawet nam nie zagrozili – dodał.

Już w środę Warciarze udadzą się do Swarzędza na mecz w ramach Pucharu Polski z Meblorzem, a w sobotę o kolejne ligowe punkty powalczą w Śremie z Sarnowianką Sarnowa.