| | |

Seniorzy w liczbach – podsumowanie jesien

8 zwycięstw i 5 porażek – to jesienny bilans seniorów Warty. Po pierwszej rundzie drużyna Marka Wilczyńskiego zajmuje piąte miejsce, które będzie chciała poprawić na wiosnę. Realnie patrząc pozostały już tylko szanse na drugie miejsce, bo lidera z Czerniejewa dogonić będzie ciężko. Strata wynosi bowiem aż 13 punktów, a więc… „mission impossible”. 

Warciarze grali w tej rundzie bezkompromisowo tzn. nie dzielili się punktami z rywalami kończąc mecze zwycięsko lub porażką. Jesienią śremski zespół spośród 13 spotkań sześć rozegrał na własnym boisku. Niestety, nie było ono atutem dla gospodarzy, bowiem pogubili oni sporo punktów. Wygrali połowę meczy, a trzy przegrali. Po 0:3 z Avią, przyszła bowiem porażka 1:2 z Piastem i na koniec 0:1 z Kłosem. Mecz przeciwko zespołowi z Kobylnicy był z tych trzech spotkań zdecydowanie najsłabszy, bo w starciu z Kamionkami (mimo, że wysoko przegranym) śremianie mieli sporo okazji, a sam wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu. Z kolei z Zaniemyślem przegrali pechowo, bo sprawiedliwszy byłby remis. Najboleśniejsza była jednak nie porażka, a klęska w Czerniejewie. Czarni rozgromili Wartę 8:2, choć po pierwszej połowie nic na to nie wskazywało, bo mecz był wyrównany i do przerwy było 2:2. To co wydarzyło się podczas drugich 45 minut było niewytłumaczalne i niezrozumiałe nie tylko dla trenera, ale i samych piłkarzy. Wpadką była z kolei porażka w Skórzewie z Canarinhos. Obraz całej rundy całkowicie zamazany został jednak w ostatnim meczu z Kłosem. Wygrana dałaby drugie miejsce na półmetku, a tak przy 8 zwycięstwach jest dopiero piąte. Bardziej martwi jednak to, że strata do Czarnych wynosi 13 punktów i choć wiosną lider przyjedzie do Śremu, to biorąc pod uwagę, że jesienią potknął się tylko raz (remis 1:1 z Kłosem) to i tak strat nie da się już raczej odrobić, a to oznacza, że Warciarze nie zdołają w tym sezonie awansować, a taki był plan i cel postawiony przed trenerem i zespołem.

Tyle o samej rundzie czas na liczby. Piłkarze Warty zdobyli jesienią 38 goli, co sprawiło, że pod względem skuteczności byli trzecią drużyną. Więcej bramek trafili Czarni i Avia. Najskuteczniejszym strzelcem był Huber Sciak. Kapitan Warty zdobył 12 goli i brakuje mu już tylko jednego trafienia, aby zapisać się w historii klubu, jako pierwszy zawodnik, który zdobył dla biało-niebieskich 100 goli. Dwa gole mniej od Huberta Sciaka zdobył Bartosz Skrzypczak, a 8 trafień ma na koncie Patryk Słomczyński. Pięć bramek zdobył Mateusz Maśliński, dwie Arkadiusz Trzciński, a jedną Dawid Cubal.

Co ciekawe, kapitan Warty jest też na czele klasyfikacji żółtych kartek. Zobaczył ich jesienią sześć. Po cztery „zarobili” Michał Mocek i Dawid Cubal. Piłkarzem, który spędził na boisku najwięcej minut w minionej rundzie był z kolei Kamil Szymandera. Jako jedyny zagrał we wszystkich spotkaniach od pierwszej do ostatniej minuty, co daje wynik 1170. Drugi pod tym względem był bramkarz Jerzy Kuchnicki (1147), a trzeci Tomasz Klak (1048).

STATYSTYKI PIŁKARZY
BRAMKI
12 – Hubert Sciak
10 – Bartosz Skrzypczak
8 – Patryk Słomczyński
5 – Mateusz Maśliński
2 – Arkadiusz Trzciński
1 – Dawid Cubal

ŻÓŁTE KARTKI
6 – Hubert Sciak
4 – Dawid Cubal
4 – Michał Mocek
2 – Arkadiusz Trzciński
2 – Jerzy Kuchnicki
1 – Adrian Chwaliszewski
1 – Mateusz Jaś
1 – Tomasz Klak
1 – Dominik Sosnowski
1 – Kamil Szymandera
1 – Dawid Wąsowicz

MINUTY NA BOISKU
1170 – Kamil Szymandera
1147 – Jerzy Kuchnicki
1048 – Tomasz Klak
1045 – Arkadiusz Trzciński
1041 – Bartosz Skrzypczak
961 – Hubert Sciak
953 – Mateusz Maśliński
942 – Patryk Słomczyński
864 – Dawid Cubal
826 – Mateusz Jaś
790 – Michał Mocek
556 – Dominik Andrzejewski
374 – Borys Kaptur
390 – Adrian Chwaliszewski
336 – Krzysztof Chwaliszewski
189 – Maciej Błaszczyk
108 – Dawid Wąsowicz
78 – Dominik Sosnowski
27 – Mateusz Mocek
27 – Rafał Jańczyk
20 – Mateusz Stachowiak
8 – Jakub Wojciechowski
4 – Bartosz Miodowicz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.