| |

Seniorzy wskoczyli na fotel lidera

Siódme ligowe zwycięstwo okazało się podwójnie szczęśliwe dla seniorów Warty. Dało bowiem awans na fotel lidera klasy okręgowej. Oby już tak pozostało do końca rundy, a potem sezonu.

W niedzielę podopieczni Huberta Sciaka udali się do Rydzyny, gdzie rywalem był miejscowy Rydzyniak. Warciarze po raz kolejny rozegrali dobre spotkanie i odnieśli pewne zwycięstwo. Już w 3 minucie wynik otworzył Kamil Szymandera, który tuż przed przerwą podwyższył na 2:0. Po zmianie stron rywale zdobyli kontaktową bramkę po rzycie karnym, ale potem trafiali już tylko biało-niebiescy.

W 73 minucie po raz kolejny z wolnego przymierzył Patryk Słomczyński, który chwilę potem dołożył kolejną bramkę. Efektowne zwycięstwo w samej końcówce przypieczętował Adrian Owczarek, który ustalił wynik meczu na 5:1. Gospodarze mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale nie wykorzystali drugiej „jedenastki”. Strzał rywala wybronił bowiem Dominik Sobel.

– Wiedzieliśmy, że dzień wcześniej Kłos zgubił punkty w Cielczy i że mamy szansę objąć pozycję lidera – mówi trener Hubert Sciak. – To podziałało na zespół podwójnie mobilizująco. Cieszy, że rozegraliśmy kolejne dobre spotkanie, w którym stworzyliśmy sporo sytuacji, jak i skuteczność. Zostaliśmy liderem i będziemy teraz bronić pierwszego miejsca – dodał.

W sobotę Wartę czekają derby z Pogonią Książ, która zamyka ligową tabelę.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.