Seria sparingów piłkarzy rocznika 2009 Warty Śrem
|

Seria sparingów piłkarzy rocznika 2009 Warty Śrem

Po zakończeniu rozgrywek ligowych młodzi piłkarze z rocznika 2009 nie zwalniają tempa. Przerwę w meczach z boiskami trawiastymi rozpoczęli od serii sparingów. Osiemnastego listopada w Zaniemyślu rozegrali pierwszy sparing w hali z drużyną Polonii Środa Wlkp. Na kolejne mecze sparingowe udali się tydzień później do Szamotuł gdzie odbył się dwumecz z miejscową drużyną SPN Szamotuły oraz drużyną Błękitnych Wronki. Sparingi były cennym doświadczeniem przed nadchodzącymi grudniowymi turniejami.

Pierwszy z turniejów rozegrał zespół Warty Białej. Drugiego grudnia pojechaliśmy do Kamionek na turniej organizowany przez miejscową drużynę Avia Kamionki. Bardzo dobry występ Młodych Warciarzy zaowocował zajęciem 2 miejsca w turnieju. Indywidualnie nasz bramkarz Borys Korcz został najlepszym bramkarzem turnieju.

W kolejnym tygodniu rozegraliśmy w Krzywiniu turniej mikołajkowy o Czapkę Mikołaja. Dwa zespoły Biały i Niebieski dzielnie walczyły o miano najlepszej w turnieju. W fazie grupowej drużyna biała zremisowała z Promieniem Krzywiń, wygrała z Futsal Gostyń oraz nieznacznie przegrała 1-2 z drużyną Młodą Polonią Leszno niestety zabraknął nam 1 punkt do awansu do półfinalów. Drużyna Niebieska wygrała dwa mecze z drużynami Promienia Krzywiń oraz zremisował z PKS Racot i z 1 miejsca w grupie awansowała do półfinałów. Niebiescy wygrywając półfinał doszli do finału. Po bardzo dobrej grze pokonali Młodą Polonie Leszno i wygrali turniej o Czapkę Mikołaja. Bardzo dobra gra całej drużyny zaowocowała triumfem w turnieju, imponującym stosunkiem bramek w całym turnieju 21-2 oraz indywidualnym wyróżnieniem dla bramkarza Niebieckich Borysa Korcza. Drużyna Biała pokonując Promień Krzywiń zajęła w turnieju 5 miejsce.

Dwunastego grudnia Warta Biała wzięła udział w bardzo silnie obstawionym turnieju o Złotą Podkowę Racotu. W pierwszym meczu pewnie, choć skromnie pokonaliśmy Stelle Luboń po golu Oliwiera Grześkowiaka. W drugim meczu przyszło nam rywalizować z drużyna ELPA Święciechowa. Dzięki trafieniom Jakuba Florkowskiego oraz Wojciecha Szulczewskiego pokonaliśmy przeciwnika 2-1 tracąc bramkę w ostatnich sekundach meczu. Niestety dłuższa przerwa w turnieju źle wpłynęła na Młodych Warciarzy i po bardzo słabym meczu przegrywamy w trzecim meczu grupowym 1-0 z Akademia Reissa Gostyń. Obniżka formy była tylko chwilowa i w ostatnim meczu fazy grupowej i zwycięstwie nad drużyną As Czempiń po bramkach Jakuba Florkowskiego oraz Wojtka Rembielaka zapewniamy sobie finał.

W wielkim finale Złotej Podkowy Racotu przyszło nam się zmierzyć z drużyną KA4 resPect. Zaczynamy pięknym trafieniem Oliwiera Grześkowiaka. Niestety po dwóch błędach indywidualnych tracimy prowadzenie, a co za tym idzie zajmujemy drugie miejsce w turnieju.

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.