Sparingi zakończone, czas na ligę

Zwycięstwem 3:0 nad Piastem Kobylnica serię spotkań sparingowych zakończyli piłkarze pierwszego zespołu. Teraz podopiecznych Huberta Sciaka czeka walka o ligowe punkty na boiskach V ligi.

Sobotni sparing z Piastem był piątym meczem kontrolnym śremskiego zespołu w ramach przygotowań do nowego sezonu. Przypomnijmy, że kolejno Warciarze pokonali 3:0 TPS Winogrady, zremisowali 1:1 z Obrą Kościan, wygrali 2:1 z Pelikanem Niechanowo i zremisowali 2:2 z Concordią Murowana Goślina

Mecz z Gruszczynie z drużyną z Kobylnicy był sprawdzianem generalnym przed inauguracją V ligi. Wypadł on na plus. Warciarze pewnie pokonali bowiem wymagającego rywala 3:0. Co ważne wygrali na jego terenie, bowiem jesienią biało-niebieskich czeka 15 spotkań o ligowe punkty na boiskach przeciwników.
Wynik spotkania został ustalony już w pierwszej połowie, kiedy trener Sciak desygnował do gry „jedenastkę”, która najprawdopodobniej zainauguruje sezon w Mroczeniu. Brakowało bowiem jedynie Patryka Słomczyńskiego. Okazało się jednak, że bez króla strzelców klasy „okręgowej”, który zdobył 40 goli także można strzelać i wygrywać mecze. Tym razem wyręczył go Dawid Forszpaniak, który strzelił dwie bramki, a jedno trafienie dołożył Kamil Szymandera. W pierwszej połowie karnego nie wykorzystał jeszcze Piotr Janicki, którego intencje wyczuł bramkarz rywali.

Jestem zadowolony, bo ostatni sprawdzian przed ligą wypadł po naszej myśli. Piast ma swoje aspiracje i podobnie jak my chce się liczyć w V lidze. To silny i wymagający rywal na tle którego pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Wierzę, że jeśli tak samo zagramy w sobotę w Mroczeniu, to wrócimy z trzema punktami. Nie możemy się doczekać inauguracji sezonu – powiedział trener Hubert Sciak.