|

Sprawdzili się w Poznaniu

W niedzielę drugi zespół rocznika 2010 miał okazję sprawdzić się w silnie obsadzonym turnieju w Poznaniu.

Trener Marcin Lewandowski zabrał swoich podopiecznych z grupy początkującej do Poznania.
– To był pierwszy występ chłopców w tak mocno obsadzonym turnieju – mówi trener. – Można powiedzieć, że chłopcy zostali rzuceni na głębokie wody. Widać było, że są wystraszeni i zestresowani, co przełożyło się na ich poczynania na boisku, ale myślę, że poradziliśmy sobie nie najgorzej, tym bardziej, że zagrali po raz pierwszy w systemie bramkarz i pięciu w polu – dodał.
W turnieju udział wzięło siedem zespołów, które grały systemem każdy z każdym, a więc młodzi Warciarze rozegrali sześć spotkań. Rozpoczęli od wysokich porażek 1:6 z Koziołkiem Poznań i 0:5 z SMP Wichniarek Poznań. Kolejny mecz to minimalna przegrana 0:1 z SKS 13 Poznań. Mecze z UKS Orlik Poznań i LPFA Junikowo także zakończyły się porażkami odpowiednio 1:3 i 1:4. Biało-niebiescy zwycięsko wyszli ze starcia z rówieśnikami Piasta Kobylnica. Po golach Macieja Bręgla i Ksawerego Masłowskiego wygrali 2:1 i tym samym wywalczyli szóste miejsce.
– Mieliśmy okazję przekonać się, ile czeka nas jeszcze pracy. Cieszy, że po słabym początku turnieju potem potrafiliśmy nawiązać walkę z rywalami i strzelać też gole. Mamy za sobą cenne doświadczenie i pracujemy dalej – podsumował trener Marcin Lewandowski.

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.