Srebro, brąz i statuetka

Bardzo udany i owocny turniej mają za sobą młodzi piłkarze Akademii Warty z rocznika 2008. Podopieczni Macieja Fujaka podczas Wisła CUP zdobyli bowiem srebro i brąz oraz statuetkę dla najlepszego bramkarza.

W turnieju orlików starszych organizowanym przez Wisłę Borek Wlkp. miało wystąpić 8 zespołów, ale dwa zgłoszone niestety nie stawiły się w hali i w efekcie o puchary oraz medale walczyło 6 drużyn. Podzielono je drogą losową na dwie grupy. Trener Maciej Fujak wystawił dwa dziewięcioosobowe składy. Warta „niebieska” wygrała pewnie grupę „ A” pokonując 2:0 Kanię Gostyń (bramki: Marcin Gałuszka i Wojciech Ściubeł) oraz 4:0 gospodarzy (bramki: Marcin Gałuszka, Kacper Grześkowiak, Mikołaj Bierła i Łukasz Dominiak). Szczęśliwie w półfinale znalazła się także Warta „biała”. Po porażce z Gieksa Krzemieniewo 1:4 (gol Filipa Dutkiewicza) w meczu o awans przegrywała bowiem z Adalbertusem już 0:2. Warciarze pokazali jednak charakter i do końca walczyli o korzystny wynik, jakim był remis, bowiem Dalewo przegrało z Gieksa 0:4. Kontaktową bramkę zdobył Wiktor Tomczak, a 30 sekund przed końcem wyrównał Filip Dutkiewicz.

W półfinale spotkały się więc dwie Warty. „Niebiescy” wygrali 3:0 po dwóch trafieniach Marcina Gałuszki i bramce Mikołaja Bierły. „Biali” świetnie spisali się za to w meczu o trzecie miejsce. Mimo iż przegrywali z Kanią, to potrafili odwrócić losy meczu. Wyrównał Patryk Busz, a zwycięską bramkę strzelił Paweł Janecki. Nie wyszedł z kolei finał „niebieskim”. Drużyna z Krzemieniewa okazała się najlepsza w całej stawce i pokonała Warciarzy 3:1, a autorem honorowej bramki był Łukasz Dominiak.

Warto dodać, że dobrą postawę Miłosza Zgoły w całym turnieju docenili organizatorzy, którzy wyróżnili śremskiego bramkarza pamiątkową statuetką.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.