|

Srebro, brąz i statuetka

Bardzo udany i owocny turniej mają za sobą młodzi piłkarze Akademii Warty z rocznika 2008. Podopieczni Macieja Fujaka podczas Wisła CUP zdobyli bowiem srebro i brąz oraz statuetkę dla najlepszego bramkarza.

W turnieju orlików starszych organizowanym przez Wisłę Borek Wlkp. miało wystąpić 8 zespołów, ale dwa zgłoszone niestety nie stawiły się w hali i w efekcie o puchary oraz medale walczyło 6 drużyn. Podzielono je drogą losową na dwie grupy. Trener Maciej Fujak wystawił dwa dziewięcioosobowe składy. Warta „niebieska” wygrała pewnie grupę „ A” pokonując 2:0 Kanię Gostyń (bramki: Marcin Gałuszka i Wojciech Ściubeł) oraz 4:0 gospodarzy (bramki: Marcin Gałuszka, Kacper Grześkowiak, Mikołaj Bierła i Łukasz Dominiak). Szczęśliwie w półfinale znalazła się także Warta „biała”. Po porażce z Gieksa Krzemieniewo 1:4 (gol Filipa Dutkiewicza) w meczu o awans przegrywała bowiem z Adalbertusem już 0:2. Warciarze pokazali jednak charakter i do końca walczyli o korzystny wynik, jakim był remis, bowiem Dalewo przegrało z Gieksa 0:4. Kontaktową bramkę zdobył Wiktor Tomczak, a 30 sekund przed końcem wyrównał Filip Dutkiewicz.

W półfinale spotkały się więc dwie Warty. „Niebiescy” wygrali 3:0 po dwóch trafieniach Marcina Gałuszki i bramce Mikołaja Bierły. „Biali” świetnie spisali się za to w meczu o trzecie miejsce. Mimo iż przegrywali z Kanią, to potrafili odwrócić losy meczu. Wyrównał Patryk Busz, a zwycięską bramkę strzelił Paweł Janecki. Nie wyszedł z kolei finał „niebieskim”. Drużyna z Krzemieniewa okazała się najlepsza w całej stawce i pokonała Warciarzy 3:1, a autorem honorowej bramki był Łukasz Dominiak.

Warto dodać, że dobrą postawę Miłosza Zgoły w całym turnieju docenili organizatorzy, którzy wyróżnili śremskiego bramkarza pamiątkową statuetką.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.