Srebro naszych seniorek

Bardzo udany turniej ma za sobą żeńska drużyna seniorek. Piłkarki Warty zajęły bowiem drugie miejsce w III Turnieju Kobiet „Victorinho CUP 2019”, których śremski klub był organizatorem, a Dominika Drzewiecka została najskuteczniejszą zawodniczką.

Do rywalizacji kobiet doszło w sobotę w sali Śremskiego Sportu, a o medale systemem każdy z każdym walczyło osiem zespołów. Wartę poprowadził duet trenerski: Marta Kosińska i Kamil Chowański. Śremianki spisały się na medal i wygrały pięć z siedmiu pojedynków. Turniejowe zmagania rozpoczęły od zwycięstwa 4:1 nad Gromem Czacz. Potem poszły za ciosem i bo bardzo emocjonującym meczu pokonały koleżanki z Kotwicy Kórnik, które – jak się później okazało – wygrały cały turniej. Trzy punkty dał gol Patrycji Jaskuła, ale najlepszą zawodniczką meczu była bramkarka Amelia Dryer. Kolejne dwa mecze także należały do piłkarek Warty. Najpierw pokonały 4:3 Girls Międzychód, a potem 2:0 nad Amicus Mórka. Potem przyszła pechowa porażka 0:1 z Lipnem Stęszew, gdzie zespół stracił gola na 10 sekund przed końcem. Kolejne punkty przyniosła wygrana 3:0 z Heliosem Bucz, a turniej gospodynie zakończyły porażką 1:3 z Polonią Leszno.

Łącznie zawodniczki Warty zdobyły więc 15 punktów, co dało im drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Wygrała Kotwicą Kórnik, która jedynej porażki doznała z Wartą. Śremianki o punkt wyprzedziły z kolei Lipno Stęszew i Polonię Leszno, a szóste miejsce zajęła drużyna Amicus Mórka. Z dorobkiem 7 goli najskuteczniejszą zawodniczką całego turnieju została Dominika Drzewiecka.

Cieszy dobra gra naszego zespołu i wysokie, drugie miejsce. Wszystkie dziewczyny zasłużyły na duże brawa, bo w porównaniu do poprzednich edycji, kiedy zajmowaliśmy szóste miejsca jest duży progres – mówi Marian Michalak. – Cały turniej uważam za bardzo udany. W 28 spotkaniach, które rozegraliśmy padły 83 gole, także dziewczyny pokazały, że też potrafią grać w piłkę i strzelać bramki – dodał kierownik żeńskiej drużyny, który był głównym organizatorem turnieju.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.