| |

Srebro naszych seniorek

Bardzo udany turniej ma za sobą żeńska drużyna seniorek. Piłkarki Warty zajęły bowiem drugie miejsce w III Turnieju Kobiet „Victorinho CUP 2019”, których śremski klub był organizatorem, a Dominika Drzewiecka została najskuteczniejszą zawodniczką.

Do rywalizacji kobiet doszło w sobotę w sali Śremskiego Sportu, a o medale systemem każdy z każdym walczyło osiem zespołów. Wartę poprowadził duet trenerski: Marta Kosińska i Kamil Chowański. Śremianki spisały się na medal i wygrały pięć z siedmiu pojedynków. Turniejowe zmagania rozpoczęły od zwycięstwa 4:1 nad Gromem Czacz. Potem poszły za ciosem i bo bardzo emocjonującym meczu pokonały koleżanki z Kotwicy Kórnik, które – jak się później okazało – wygrały cały turniej. Trzy punkty dał gol Patrycji Jaskuła, ale najlepszą zawodniczką meczu była bramkarka Amelia Dryer. Kolejne dwa mecze także należały do piłkarek Warty. Najpierw pokonały 4:3 Girls Międzychód, a potem 2:0 nad Amicus Mórka. Potem przyszła pechowa porażka 0:1 z Lipnem Stęszew, gdzie zespół stracił gola na 10 sekund przed końcem. Kolejne punkty przyniosła wygrana 3:0 z Heliosem Bucz, a turniej gospodynie zakończyły porażką 1:3 z Polonią Leszno.

Łącznie zawodniczki Warty zdobyły więc 15 punktów, co dało im drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Wygrała Kotwicą Kórnik, która jedynej porażki doznała z Wartą. Śremianki o punkt wyprzedziły z kolei Lipno Stęszew i Polonię Leszno, a szóste miejsce zajęła drużyna Amicus Mórka. Z dorobkiem 7 goli najskuteczniejszą zawodniczką całego turnieju została Dominika Drzewiecka.

Cieszy dobra gra naszego zespołu i wysokie, drugie miejsce. Wszystkie dziewczyny zasłużyły na duże brawa, bo w porównaniu do poprzednich edycji, kiedy zajmowaliśmy szóste miejsca jest duży progres – mówi Marian Michalak. – Cały turniej uważam za bardzo udany. W 28 spotkaniach, które rozegraliśmy padły 83 gole, także dziewczyny pokazały, że też potrafią grać w piłkę i strzelać bramki – dodał kierownik żeńskiej drużyny, który był głównym organizatorem turnieju.

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.