Śremski finał w Mosinie

W turnieju zorganizowanym przez Orlik Mosina udział wzięło 10 zespołów, które rywalizowały w dwóch grupach eliminacyjnych.  Akademię Warty reprezentowały dwie drużyny orlików starszych. Do półfinałów przebił się tylko jeden z nich. Warta „biała”.

w grupie B zajęła bowiem czwarte miejsce wygrywając 5:1 z gospodarzami, a przegrywając 0:3 z Poznaniakiem, 1:2 z Huraganem Pobiedziska i 1:6 z Orłem Granowo. Drugie miejsce w grupie „A” zajęła z kolei Warta „niebieska”. Podopieczni Macieja Fujaka zdobyli 7 punktów za zwycięstwa 2:1 z LPFA Opalenica, 2:0 z Wielkopolska Komorniki i remis 0:o z Orlikiem I Mosina. W meczu o pierwsze miejsce w eliminacjach przegrali z kolei 2:4 z UKS Śrem mimo, że prowadzili 1:0. W półfinale Warciarze zmierzyli się z Poznaniaka Poznań, który z kompletem zwycięstw wygrał grupę B. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i decydowały karne. Te świetnie broniła Agata Wełnic, która zatrzymała dwa strzały rywali i zapewniła drużynie miejsce w finale. W nim „niebiescy” ponownie zmierzyli się z UKS Śrem. Derby zakończyły się zwycięstwem naszych rywali 2:1, a gola dla Warty zdobył Olek Sołtysiak, który pełnił rolę kapitana.

Wyróżnienie indywidualne otrzymała Agata Wełnic, a nagrody dla najlepszych piłkarzy obu zespołów Warty odebrali Kacper Grześkowiak i Maksymilian Warot

Był to ostatni turniej halowy orlików tej zimy, którzy teraz rozpoczną już przygotowania do wiosny na boisku.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.