| |

Śremski finał w Mosinie

W turnieju zorganizowanym przez Orlik Mosina udział wzięło 10 zespołów, które rywalizowały w dwóch grupach eliminacyjnych.  Akademię Warty reprezentowały dwie drużyny orlików starszych. Do półfinałów przebił się tylko jeden z nich. Warta „biała”.

w grupie B zajęła bowiem czwarte miejsce wygrywając 5:1 z gospodarzami, a przegrywając 0:3 z Poznaniakiem, 1:2 z Huraganem Pobiedziska i 1:6 z Orłem Granowo. Drugie miejsce w grupie „A” zajęła z kolei Warta „niebieska”. Podopieczni Macieja Fujaka zdobyli 7 punktów za zwycięstwa 2:1 z LPFA Opalenica, 2:0 z Wielkopolska Komorniki i remis 0:o z Orlikiem I Mosina. W meczu o pierwsze miejsce w eliminacjach przegrali z kolei 2:4 z UKS Śrem mimo, że prowadzili 1:0. W półfinale Warciarze zmierzyli się z Poznaniaka Poznań, który z kompletem zwycięstw wygrał grupę B. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i decydowały karne. Te świetnie broniła Agata Wełnic, która zatrzymała dwa strzały rywali i zapewniła drużynie miejsce w finale. W nim „niebiescy” ponownie zmierzyli się z UKS Śrem. Derby zakończyły się zwycięstwem naszych rywali 2:1, a gola dla Warty zdobył Olek Sołtysiak, który pełnił rolę kapitana.

Wyróżnienie indywidualne otrzymała Agata Wełnic, a nagrody dla najlepszych piłkarzy obu zespołów Warty odebrali Kacper Grześkowiak i Maksymilian Warot

Był to ostatni turniej halowy orlików tej zimy, którzy teraz rozpoczną już przygotowania do wiosny na boisku.

 

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.