Szpadziści Warty na piątkę

Pięć medali padło łupem szpadzistów Warty podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Wielkopolski Szkół w Szermierce.

Rozgrywane w Śremie zawody zgromadziły 130 zawodników, którzy przez dwa dni walczyli na planszach sali Szkoły Podstawowej nr 1 o medale Mistrzostw Wielkopolski. Od lat organizowane przez Szkolny Związek Sportowy zawody poświęcone są pamięci zasłużonego dla Warty trenera i działacza – Tadeusza Mieloszyńskiego, stąd też już po raz XXV rozegrano w ich ramach Memoriał ku Jego czci.

Szpadziści Warty reprezentowali w tych zawodach zarówno klub, jak i szkołę. Podopieczni Stanisława Płociennika i Karoliny Płociennik-Lis spisali się na medal i aż pięciokrotnie stawali na podium. Jako jedyny na najwyższym stopniu podium stanął Adrian Genderka, który tym samym powtórzył ubiegłoroczny sukces i triumfował mimo iż startował w starszej kategorii. Udany powrót po kontuzji zaliczyła także Wiktoria Mieszała, która zdobyła brąz. Na najniższym stopniu podium stanęli jeszcze Zuzia Kropacz, Jakub Kropacz i Mikołaj Genderka.

Warto dodać, że medale te sprawiły, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie zajęli pierwsze miejsce w szpadzie w punktacji szkół.

Blisko strefy medalowej byli także Olek Strugała, Michał Strugała, Filip Hoffman i Franek Mieloszyński.

Zawody były także udane dla Szymona Łabędy i Jakuba Mieszały, którzy podczas imprezy zdali egzaminy na sędziów klasy „C”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.