Trener mentalny
|

Trener mentalny – Karolina Chlebosz dołączyła do Warty Śrem

Śremski Klub Sportowy Warta wzbogacił się o nowego trenera. Do klubu dołączyła pani Karolina Chlebosz, trener mentalny – wybitna specjalistka z zakresu psychologii sportu. Pierwsze warsztaty treningu mentalnego już za nami, odbiorcami był sztab szkoleniowy Akademii.

Czym jest trening mentalny? Najogólniej … jest to trening umysłu, który jest nieodzowną częścią treningu fizycznego. Celem jego jest zwiększenie szans na sukces!.

Na czym polega praca trenera mentalnego? To skuteczna współpraca ze sztabem szkoleniowym, zawodnikami oraz rodzicami, która rozwija, wspiera w kryzysie, rozwiązuje wewnętrzne konflikty, wyznacza cele w odnalezieniu i utrzymaniu motywacji oraz kształtowaniu prawidłowej postawy sportowej. To wszystko pod okiem pani Karoliny Chlebosz – wybitnej specjalistki z zakresu psychologii sportu.

Karolina Chlebosz.

Specjalizacja Poprawa umiejętności koncentracji uwagi, wzrostu poczucia pewności siebie, rozwoju strategii radzenia sobie ze stresem, wyznaczaniem realnych celów, pomocą w odnalezieniu i utrzymaniu motywacji oraz kształtowaniu prawidłowej postawy sportowej. Praca nad zwiększaniem wydajności sportowców, wsparcie w radzeniu sobie z presją, pomoc w powrocie do sportu po kontuzjach oraz w sytuacjach kryzysowych.

Doświadczenie Od kilku współpracuje z zawodnikami różnych dyscyplin m.in. biegi długodystansowe, sztuki walki, piłka nożna, tenis, triathlon, sporty ekstremalne. Medalistka Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Karate Tradycyjnym Shotokan (kata, kumite), ukończyła liczne biegi długodystansowe (ultra-maratony górskie, maratony, półmaratony, 10 km), brała udział w rajdach przygodowych i triathlonie.

Wykształcenie Doktorantka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu w Zakładzie Psychologii Sportu. Absolwentka Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Stypendystka Gerlev Idrætshøjskole w Danii oraz Universidade Técnica de Lisboa – Faculdade de Motricidade Humana. Uczestniczka projektu Health as a Lifelong Learning Process w Berlinie, Madrycie oraz Wiedniu.

Członek Akademickiego Związku Sportowego. Instruktorka sportu o specjalności pływanie. Zrzeszona w Europejskim Stowarzyszeniu Młodych Psychologów Sportu (ENYSSP). Swój warsztat doskonali poprzez uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach krajowych i międzynarodowych, liczne publikacje oraz poprzez praktykę zawodową.

http://psychologiasportu.pl/karolina-chlebosz/

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.