Trener Wilczyński: rośniemy w siłę!

Mimo przegranego 0:1 sparingu z Huraganem Pobiedziska zadowolony z postawy zespołu był trener Marek Wilczyński. – Widać, że rośniemy w siłę. Pod względem fizycznym i organizacji gry wyglądamy coraz lepiej i to cieszy – powiedział.

Przeciwko grającemu o klasę wyżej rywalowi Warciarze faktycznie rozegrali dobre spotkanie. Mimo iż brakowało kontuzjowanego kapitana – Huberta Sciaka, który biegał wokół boiska, to jego koledzy z zespołu pokazali się z dobrej strony. To Warta starała się być drużyną nadającą ton w tym meczu. Śremianie mieli więcej z gry niż goście z Pobiedzisk, ale nie przekładało się to na efekty w postaci goli. Gra w dużej mierze toczyła się w środku pola. Dobrze funkcjonowały oba skrzydła śremskiego zespołu. Dużo pracy obrońcom Huraganu przysporzyli zarówno Patryk Słomczyński, jak i Mateusz Maśliński. Ten drugi miał po przerwie świetną okazję, ale za długo w sytuacji sam na sam z bramkarzem za długo zwlekał ze strzałem. W końcu piłka podskoczyła mu na nierówności i wygonił się z nią pod linię końcową, z której próbował szukać w polu karnym Adriana Owczarka, ale ten nie doszedł do dośrodkowania. Dwa razy obok słupka uderzał z kolei Patryk Słomczyński. W pierwszej połowie świetną okazję miał Krzysztof Chwaliszewski, który przestrzelił z bliska głową. Goście zwycięską bramkę zdobyli kwadrans przed końcem po nieporozumieniu na linii Rafał Jańczyk – Mateusz Jaś.

– To był kolejny pożyteczny sparing z przeciwnikiem grającym ligę wyżej – powiedział Marek wilczyński. – Zespół pokazał się z dobrej strony. Zagraliśmy solidnie w obronie i nieźle w ofensywie przeprowadzając kilka ciekawych akcji oskrzydlających. Powoli klaruje się kształt tej wyjściowej jedenastki na ligę, choć wciąż mamy kłopot z bramkarzem i rozglądamy się za kimś na tą pozycję – dodał trener seniorów.

Ostatni mecz kontrolny Warta zagra w sobotę o 16.00, a rywalem będzie KSGB Manieczki.