Trening strzelecki za trzy punkty

Tytułowe słowa najlepiej oddają chyba to, co wydarzyło się w sobotnim meczu z 13 Poznań. Warciarze wygrali 16:2, a mogli jeszcze wyżej.

Skazani już na spadek do A klasy goście przyjechali w jedenastu, a w trakcie meczu dojechał kolejny zawodnik i doszło do kuriozalnej sytuacji. Poznaniacy dokonali sobie „lotnej” zmiany. Rezerwowy wszedł na boisko za kolegę z drużyny nie informując o tym arbitrów. Główna sędzina pokazała obu zawodnikom żółte kartki, a dopiero potem goście przeprowadzili normalną zmianę, tyle, że kartkę na zmiany musieli wcześniej pożyczyć od kierownika Warty. Ta sytuacja oddaje jak organizacyjnie wygląda ostatni w tabeli zespół. Tak samo prezentował się on na boisku i już po 6 minutach było 3:0. Błąd Patryka Kryszaka sprawił, że poznaniacy zdobyli gola, ale przed przerwą stracili jeszcze pięć i było 8:1, a już po 45 minutach spokojnie mogła być dwucyfrówka. Druga połowa to ciąg dalszy treningu strzeleckiego Warciarzy. Skończyło się na 16:2, co i tak jest rekordowym wynikiem w tym sezonie w całych rozgrywkach, a mogło być dużo wyżej, ale dobrze spisywał się bramkarz gości, który uchronił zespół przed jeszcze boleśniejszą porażką.

– Urządziliśmy sobie trening strzelecki, ale trzeba wprost powiedzieć, że nasi rywale bardziej przypominali chłopaków, którzy skrzyknęli się, żeby pograć za blokiem niż drużynę z „okręgówki” – mówi trener Hubert Sciak. – Fakt, że aż tyle jeszcze nie przegrali. Zostały trzy mecze, a więc dziewięć punktów do zdobycia i taki jest nasz cel – dodał.

Mecz z 13 Poznań na długo utkwi w pamięci 19-letniemu Pawłowi Skrzypkowi, który strzelił aż 5 goli i pewnie już takiego wyczynu na boiskach „okręgówki” nie powtórzy. Czterokrotnie do siatki trafił Adrian Owczarek, hat-tricka ustrzeliłBartosz Skrzypczak, a po golu strzelili Hubert Sciak, Krzysztof Chwaliszewski i Mateusz Mocek.