Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo

Świetnie spisuje się zespół orlika starszego. Po niezwykle emocjonującym meczu podopieczni Mateusza Pietrowskiego pokonali Unię Swarzędz 6:5.

Po dwóch wysokich zwycięstwach trzecie rodziło się w „bólach”, a sobotnie spotkanie  miało swoją dramaturgię. Już w pierwszej minucie biało-niebiescy stracili gola, ale szybko wyrównał Kamil Pieprzyk, a potem prowadzenie zapewnił Michał Rusiak. Kolejne trzy bramki były jednak dziełem drużyny przeciwnej i zrobiło się 4:2 dla Unii. Przed przerwą kontaktową bramkę zdobył jednak Maciej Jachnik. Jak się później okazało został on bohaterem spotkania. Zaraz po zmianie stron doprowadził do remisu i choć rywale znów objęli prowadzenie trafiając na 5:4, to Maciej Jachnik po raz kolejny doprowadził do remisu. Mecz dobiegał końca i zanosiło się na podział punktów. Tymczasem w ostatniej minucie znów w roli głównej wystąpił Maciej. Minął dwóch rywali wyłożył piłkę Jasiowi Misiakowi, a ten strzelił w samo „okienko”. Wielka radość, bo trzy punkty dopisali Warciarze, którzy mają na koncie komplet punktów.

– Dawno nie przeżywaliśmy takich emocji – powiedział trener Mateusz Pietrowski. – W pierwszej połowie nie poznawałem mojego zespołu. Na szczęście druga połowa była już o niebo lepsza. Cieszymy się, że wszystko skończyło się naszej myśli – dodał.

Kolejne spotkanie chłopcy z rocznika 2010 rozegrają już jutro, tj. 17 września. O 17.30 zmierzą się na własnym boisku z Piłkarską Szkółką Gniezno.