Trzy gole i trzy punkty w Pleszewie

Piąte zwycięstwo na boiskach V ligi odnieśli piłkarze Warty. Śremianie wrócili z trzema punktami z Pleszewa, gdzie pokonali miejscową Stal 3:2.

Trener Hubert Sciak przed meczem miał nie lada ból głowy. Nie mógł bowiem skorzystać z Szymandery, Sydorenko, A.Chwaliszewskiego i Forszpaniaka, a jedyny bramkarz Dominik Sobel jechał na mecz z problemami żołądkowymi. W efekcie młodzieżowcem, który wybiegł w pierwszym składzie był Muras, ale w 15 minucie nabawił się kontuzji i zastąpił go Janiszewski, który z konieczności musiał zagrać na skrzydle.

Mecz ułożył się jednak dobrze. W 10 minucie kapitalnym strzałem z 30 metrów popisał się Krzysztof Chwaliszewski, a kwadrans potem podwyższył Patryk Słomczyński. Tuż przed przerwą gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, ale na szczęście szybko po zmianie strona na 3:1 trafił Bartosz Skrzypczak. Rywale odpowiedzieli kontaktową bramką i zanosiło się na nerwową końcówkę. Śremianie do niej jednak nie dopuścili i do końca kontrolowali wydarzenia na boisku.

– Cieszy, że mimo ubytków kadrowych odnieśliśmy kolejne zwycięstwo – mówi trener Hubert Sciak. – Mimo iż rywale dwukrotnie łapali kontakt, to wynik nie był zagrożony. Szanujemy to co mamy. Wygraliśmy pięć z siedmiu spotkań, jedno zremisowaliśmy, jedno przegraliśmy i na kolejny mecz do Krobi jedziemy po kolejne punkty, choć zdajemy sobie sprawę, że czeka nas trudne spotkanie – dodał.