Trzy punkty z Wisłą Borek Wlkp., mimo osłabienia

W 4 kolejce spotkań o mistrzostwo klasy okręgowej trzecie zwycięstwo odniósł zespól seniorów. Mimo kadrowych osłabień Warciarze pokonali Wisłę Borek 2:1.

Z różnych przyczyn w sobotnim spotkaniu trener Hubert Sciak nie mógł skorzystać aż z siedmiu zawodników i w efekcie na ławce zasiadło tylko dwóch piłkarzy. Mimo to trzy punkty zostały w Śremie.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a gole padały dopiero po przerwie. Już na początku, bo w 47 minucie ładnym strzałem bramkarza Wisły pokonał Kamil Szymandera i Warciarze objęli prowadzenie. Goście dążyli jednak do wyrównania i po dwóch dobrych okazjach w 67 minucie dopięli swego i był remis 1:1. Na szczęście na odpowiedź śremskiego zespołu nie trzeba było długo czekać. W 70 minucie zahaczony w polu karnym przez obrońcę rywali został Patryk Kryszak i sędzia podyktował „jedenastkę”, którą na bramkę zamienił Adrian Owczarek. Wisła próbowała coś wskórać, ale czystych okazji już nie miała. Dwie stuprocentowe okazje do „dobicia” rywali mieli za to Warciarze, a konkretnie Hubert Sciak, ale grający trener żadnej z nich nie wykorzystał.

– Ten mecz pokazał, jak ważna jest szeroka kadra – mówi Hubert Sciak. – Pod nieobecność siedmiu zawodników trzeba było kombinować ze składem, ale na szczęście zmiennicy podołali zadaniu i zdobyliśmy cenne trzy punkty. Teraz w lidze czeka nas pauza, więc będzie czas, aby podleczyć drobne urazy i być gotowym na kolejny mecz o punkty – dodał.

Jutro, tj. w środę (2 września), w ramach Pucharu Polski, Warciarze zagrają w Śremie z Orkanem Jarosławiec. Początek meczu o 18.00.

Najbliższy weekend piłkarze będą mieli wolny, a o punkty zagrają dopiero 12 września ze Spartą Miejska Górka.