Trzy punkty w Pawłowicach

W 11 kolejce spotkań o mistrzostwo klasy okręgowej 9 zwycięstwo odnieśli seniorzy. Podopieczni Huberta Sciaka wrócili z trzema punktami z Pawłowic, gdzie pokonali 5:1 miejscowy MTS.

W 15 minucie wynik spotkania otworzył Marek Kulczak, który wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Maślińskiego i strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Moment dekoncentracji sprawił jednak, że przeciwnicy szybko doprowadzili do wyrównania. Na odpowiedź śremskiego zespołu nie trzeba było jednak długo czekać. W 21 minucie faulowany w polu karnym był Maśliński, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Kulczak. Przed przerwą Warciarze zdołali jeszcze podwyższyć. Po rzucie rożnym bramkę strzelił Piotr Janicki. Bliski szczęścia był jeszcze Kamil Szymandera, ale jego uderzenie w woleja kapitalnie wybronił bramkarz. W drugiej połowie mecz się wyrównał. Gospodarze próbowali zdobyć kontaktową bramkę, ale Warciarze mieli mecz pod kontrolą. Nie pozwalali miejscowym na zbyt wiele i ci praktycznie nie zagrażali. W końcówce biało-niebiescy zdobyli jeszcze dwie bramki. Obie byłuy autorstwa rezerwowych. Ozdobą meczu było trafienie Adama Wiśniewskiego. W 84 minucie przymierzył on z wolnego w samo okienko, a kropkę nad „i” postawił Bartosz Skrzypczak.

– To był mecz walki, a o naszym zwycięstwie przesądziły indywidualności – powiedział trener Hubert Sciak. – Boisko było grząskie, a rywale walczyli i trzy punkty wcale nie przyszły nam tak łatwo, jak wskazywałby na to sam wynik – dodał.

Warta wykorzystała fakt, że swój mecz odwołał Kłos Zaniemyśl i przeskoczyła rywali w tabeli obejmując pozycję lidera. W sobotę śremski zespół czeka pojedynek na własnym boisku z LZS Cielcza. Początek o godzinie 14.00.