|

TRZY PYTANIA DO HUBERTA SCIAKA – TRENERA SENIORÓW WARTY

25 maja przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła drużyna seniorów. O plany zespołu zapytaliśmy grającego trenera – Huberta Sciaka.

Covid 19 przewrócił rozgrywki do góry nogami. Za Wami ponad dwa miesiące przerwy w treningach. Jak planujecie dojść do optymalnej formy?

– Mam nadzieję że pandemia wygaśnie i będzie można wrócić do normalnego funkcjonowania. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to przed nami dwa miesiące do startu rozgrywek. Biorąc pod uwagę to, że okres zimowy naprawdę dobrze przepracowaliśmy mamy wystarczająco dużo czasu, aby dojść do optymalnej dyspozycji, a na pewno praca, którą wykonaliśmy będzie procentować. Problemem może być lipiec i czas urlopów, ale mam nadzieję, że z chłopakami dojedziemy do jakiegoś konsensusu. Do końca czerwca trenujemy trzy razy w tygodniu, a ostatni weekend czerwca rozpoczniemy gry kontrolne.

Ilu zawodników wznowiło treningi, czy doszło do jakiś personalnych zmian?

– Frekwencja na pierwszym treningu dopisała, bo miałem do dyspozycji 21 zawodników, a więc niemalże komplet. Póki co tylko jeden z zawodników nie wznowił treningów z powodów osobistych. Przybyło nam bramkarzy, bo aktualnie jest ich czterech i wybierzemy z nich dwóch, a pozostałych będziemy chcieli wypożyczyć. Przygotowania rozpoczął z nami doświadczony środkowy obrońca i na pewno chciałbym, aby do nas dołączył. Mam nadzieję, że się dogadamy.

Ile sparingów planujecie i z kim się zmierzycie?

– Tak jak wspomniałem chcemy rozpocząć gry kontrolne w ostatni weekend czerwca. Wtedy zmierzymy się ze Spartą Miejska Górka. Łącznie zaplanowanych mamy siedem sparingów. Wśród rywali mamy dwie drużyny czwartoligowe, tj. Obrę Kościan i Kotwicę Kórnik. Ponadto naszymi przeciwnikami będą: Pelikan Niechanowo, Korona Piaski, Pogoń Śmigiel i Luboński KS.

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.