Turniej o Puchar Burmistrza miasta i Gminy Śmigiel
|

Turniej o Puchar Burmistrza miasta i Gminy Śmigiel

Dnia 28.01 drużyna młodzika starszego Warty Śrem wzięła udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Śmigiel. Śremianie rywalizowali w grupie z takimi zespołami jak Akademia Piłkarska Reissa Gostyń, Obra 1912 Kościan, UKS Grom Czacz czy PKS Racot.

W pierwszej potyczce, niebiescy zmierzyli się z Akademią Piłkarską Reissa Gostyń. Młodzicy Warty Śrem rozpoczęli spotkanie dość pechowo. Po błędzie w defensywie, jako pierwszy piłkę z bramki wyjmował bramkarz Warciarzy – Paweł Kornowicz. Stracona bramka rozbudziła zawodników ze Śremu, jednak do końca meczu nie zdołali zdobyć wyrównującej bramki.

W drugim spotkaniu niebiescy rywalizowali z zawodnikami PKS Racot. Mimo widocznej przewagi na boisku, to rywale zdobywając bramkę jako pierwsi, otworzyli wynik spotkania na 0:1. Warciarze walczyli do ostatniego gwizdka sędziego, czego wynikiem było trafienie Dominika Nowaka, co ostatecznie ustaliło wynik na 1:1. Śremianie z meczu na mecz grali coraz lepiej, o czym przekonał się kolejny rywal – drużyna Obra 1912 Kościan. Niebiescy wyszli na boisko bardzo zmotywowani, czego efektem była bardzo dobra gra całego zespołu i dwie bramki Dominika Nowaka. Ostateczny wynik na 2:1, ustalili rywale w ostatniej minucie spotkania.

Ostatnim przeciwnikiem Warciarzy w fazie grupowej był zespół UKS Grom Czacz. Śremianie nie dali najmniejszych szans gospodarzą turnieju. Od początku dominowali na boisku, nie opuszczając prawie połowy przeciwnika. Efektem świetnej gry niebieskich były dwie bramki Dominika Nowaka i po jednej Wojciecha Sieradzkiego i Karola Majorczyka.

Warciarze w rozgrywkach grupowych zdobyli tyle samo punktów co ich koledzy z Akademii Piłkarskiej Reissa Gostyń. Mimo lepszego bilansu bramkowego, o awansie do półfinału decydował wynik spotkania bezpośredniego, a ten premiował piłkarzy z Gostynia. W meczu o V miejsce Śremianie rywalizowali z zawodnikami Lech Poznań Football Academy Śmigiel. Po bardzo zaciętym meczu, zwycięskiego gola zdobył Karol Majorczyk, ustalając ostateczny wynik spotkania na 1:0! Dodatkowym wyróżnieniem dla drużyny Warty Śrem była nagroda indywidualna dla Króla Strzelców turnieju, ta trafiła w ręce Dominika Nowaka.

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.