Tylko lider był poza zasięgiem

I liga jest bardzo wymagająca, a jedynie lider był poza naszym zasięgiem. Od pozostałych rywali nie byliśmy gorsi, ale zawsze czegoś brakowało – tymi słowami trener Adrian Chwaliszewski podsumował rundę jesienną w wykonaniu juniorów młodszych Warty.

Na półmetku rozgrywek śremski zespół z dorobkiem sześciu punktów zajmuje ósme miejsce w 10-zespołowej stawce. Warciarze odnieśli jedno zwycięstwo, zanotowali trzy remisy i pięć spotkań przegrali.

– Dorobek punktowy skromny, ale mnie cieszy, że drużyna ma charakter i tworzy zgrany kolektyw, co pokazuje na boisku – mówi trener Chwaliszewski. – Wierzę, że wiosną, po solidnym przepracowaniu okresu przygotowawczego postaramy się o dużo lepszy bilans – dodał.

Śremscy juniorzy zdobyli 17 goli, a stracili 27 w tym siedem w meczu z liderem – SPN Szamotuły i była to najwyższa porażka jesieni. – Przegraliśmy wysoko, ale stworzyliśmy sobie kilka okazji, a drużyna z Szamotuł przewyższała pozostałe – mówi trener juniorów młodszych. Najlepszym strzelcem drużyny był Szymon Górczak, który zdobył 6 goli. Dwa trafienia mniej miał na koncie Jakub Dzikowski.

Najlepsze spotkanie biało-niebiescy zagrali przeciwko Sucharom Suchy Las, które wygrali wysoko 7:2. – Chłopcy przeciwstawili się sile fizycznej rywali i świetnie realizowali założenia grając dużo na jeden kontakt. Przekładało się to na sytuacje i gole – mówi trener Chwaliszewski. – Bardzo dobre, choć przegrane 1:3 spotkanie zespół rozegrał także przeciwko UKS Dyskobolia. Po spotkaniu sam trener rywali przyznał, że nie widział jeszcze takiego meczu, w którym zespół ma dziesięć stuprocentowych okazji i schodzi z boiska pokonany, ale taka jest piłka i nie zawsze lepszy wygrywa – tłumaczy. – Nam w kilku spotkaniach brakowało szczęścia bądź też dobrego i skutecznego wykończenia. Musimy wyeliminować błędy indywidualne i poprawić działania grupowe w defensywie, a także w ofensywie, a wtedy wiosną osiągniemy lepszy wynik sportowy, w co mocno wierzę. Nie byliśmy gorsi od rywali i będziemy to chcieli udowodnić – dodał.

Warto nadmienić, że jesienią juniorzy młodsi niejednokrotnie wspomagali także kolegów z drużyny juniora starszego. – Ośmiu moich piłkarzy wspomagało starszych kolegów. To cieszy, bo niejednokrotnie wychodzili w podstawowym składzie, co  jest potwierdzeniem ich charakteru i umiejętności. Dziękuję całej drużynie za tą rundę – zakończył trener Adrian Chwaliszewski.

STRZELCY

6 – Szymon Górczak

4 – Jakub Dzikowski

2 – Jakub Pawlak

1 – Hubert Dolata

Szymon Jańczak

Bartosz Zimowski

Kamil Nowakowski

Tobiasz Grabarek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.