|

Tylko lider był poza zasięgiem

I liga jest bardzo wymagająca, a jedynie lider był poza naszym zasięgiem. Od pozostałych rywali nie byliśmy gorsi, ale zawsze czegoś brakowało – tymi słowami trener Adrian Chwaliszewski podsumował rundę jesienną w wykonaniu juniorów młodszych Warty.

Na półmetku rozgrywek śremski zespół z dorobkiem sześciu punktów zajmuje ósme miejsce w 10-zespołowej stawce. Warciarze odnieśli jedno zwycięstwo, zanotowali trzy remisy i pięć spotkań przegrali.

– Dorobek punktowy skromny, ale mnie cieszy, że drużyna ma charakter i tworzy zgrany kolektyw, co pokazuje na boisku – mówi trener Chwaliszewski. – Wierzę, że wiosną, po solidnym przepracowaniu okresu przygotowawczego postaramy się o dużo lepszy bilans – dodał.

Śremscy juniorzy zdobyli 17 goli, a stracili 27 w tym siedem w meczu z liderem – SPN Szamotuły i była to najwyższa porażka jesieni. – Przegraliśmy wysoko, ale stworzyliśmy sobie kilka okazji, a drużyna z Szamotuł przewyższała pozostałe – mówi trener juniorów młodszych. Najlepszym strzelcem drużyny był Szymon Górczak, który zdobył 6 goli. Dwa trafienia mniej miał na koncie Jakub Dzikowski.

Najlepsze spotkanie biało-niebiescy zagrali przeciwko Sucharom Suchy Las, które wygrali wysoko 7:2. – Chłopcy przeciwstawili się sile fizycznej rywali i świetnie realizowali założenia grając dużo na jeden kontakt. Przekładało się to na sytuacje i gole – mówi trener Chwaliszewski. – Bardzo dobre, choć przegrane 1:3 spotkanie zespół rozegrał także przeciwko UKS Dyskobolia. Po spotkaniu sam trener rywali przyznał, że nie widział jeszcze takiego meczu, w którym zespół ma dziesięć stuprocentowych okazji i schodzi z boiska pokonany, ale taka jest piłka i nie zawsze lepszy wygrywa – tłumaczy. – Nam w kilku spotkaniach brakowało szczęścia bądź też dobrego i skutecznego wykończenia. Musimy wyeliminować błędy indywidualne i poprawić działania grupowe w defensywie, a także w ofensywie, a wtedy wiosną osiągniemy lepszy wynik sportowy, w co mocno wierzę. Nie byliśmy gorsi od rywali i będziemy to chcieli udowodnić – dodał.

Warto nadmienić, że jesienią juniorzy młodsi niejednokrotnie wspomagali także kolegów z drużyny juniora starszego. – Ośmiu moich piłkarzy wspomagało starszych kolegów. To cieszy, bo niejednokrotnie wychodzili w podstawowym składzie, co  jest potwierdzeniem ich charakteru i umiejętności. Dziękuję całej drużynie za tą rundę – zakończył trener Adrian Chwaliszewski.

STRZELCY

6 – Szymon Górczak

4 – Jakub Dzikowski

2 – Jakub Pawlak

1 – Hubert Dolata

Szymon Jańczak

Bartosz Zimowski

Kamil Nowakowski

Tobiasz Grabarek

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.