| |

Udany start żaków starszych

Żaki starsze z rocznika 2010 świetnie wystartowały w rozgrywkach ligowych WZPN. Na inaugurację podopieczni Mateusza Pietrowskiego zdobyli siedem punktów.

Drużyny żaków w lidze WZPN grają systemem turniejowym. Pierwszy z czterech odbył się na orliku przy SP6, a Warciarze byli gospodarzami. Biało-niebiescy rozpoczęli walkę o punkty od efektownego zwycięstwa – 9:0, z Avią Kamionki. Trzy gole zdobył Michał Rusiak, po dwa Kamil Pieprzyk i Tomasz Jaroszewski, a po jednym Jan Misiak i Maciej Jachnik. Najwięcej emocji przyniosły derby z UKS Śrem. Piłkarze Akademii Warty prowadzili po golu Kamila Pieprzyka i bliscy byli zwycięstwa. Przeciwnicy do końca się nie poddawali i na dwie minuty przed końcem wyrównali. Ostatecznie padł sprawiedliwy remis 1:1.Na koniec sobotnich zmagań biało-niebiescy pokonali 3:0 rówieśników z Polonii Środa. Hat-trickiem popisał się Kamil Pieprzyk. W efekcie na inaugurację ligi WZPN drużyna trenera Mateusza Pietrowskiego wywalczyła 7 punktów.

– To był jeden z lepszych turniejów, jakie chłopcy rozegrali odkąd prowadzę zespół. Cieszę się, że zaowocował letni obóz, gdzie chłopcy sporo trenowali i dużo grali – podsumował trener żaków rocznika 2010.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.