| |

Uratowali punkt, ale… stracili dwa

Czy to możliwe? Uratować punkt, a mimo to stracić dwa. Właśnie tak było w przypadku meczu młodzików młodszych przeciwko Polonii II Środa.

Po dwóch zwycięstwach w trzeciej kolejce podopieczni Michała Mocka podejmowali Polonię II Środa. Warciarze od początku przejęli inicjatywę i stwarzali sobie okazje, ku temu by objąć prowadzenie. Śremskim młodzikom brakowało jednak skutecznego wykończenia i udokumentowania przewagi bramką. Jak to często w piłce bywa niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Goście przed przerwą zamienili na bramkę rzut karny i to oni schodzili do szatni z jednobramkową zaliczką. W drugiej połowie obraz gry się nie zmieniał. Piłkarze trenera Mocka dyktowali warunki na boisku, ale mimo kilku świetnych okazji bramki nie padały. Gdy wydawało się, że Polonia II wywiezie ze Śremu trzy punkty w doliczonym czasie remis Warciarzom uratował Aleks Szafrański.

– Stworzyliśmy sobie kilkanaście naprawdę dobrych okazji, ale skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Mając taką przewagę powinniśmy ten mecz wygrać i to zdecydowanie, a tymczasem szczęśliwie go zremisowaliśmy. Ten punkt nas jednak nie cieszy, bo zdajemy sobie sprawę, że bardziej straciliśmy dwa niż jeden zyskaliśmy. Niemniej, brawa dla zespołu za determinację i walkę do samego końca – podsumował trener Michał Mocek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.