Vitcovia odprawiona

Piłkarze Warty pokonali dzisiaj grającą w V lidze Vitcovię Witkowo 4:1 i awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego.

W środowy wieczór śremianie gościli Vitcovię, która w trzeciej grupie V ligi zajmuje wysokie szóste miejsce. Piłkarze z Witkowa nie przegrali do tej pory żadnego spotkania ligowego. Wygrali dwa mecze, a cztery zremisowali. Tymczasem w Śremie niewiele mieli do powiedzenia. Zwłaszcza w pierwszej połowie Warciarze zdominowali przeciwnika. Przełożyło się to na trzy bramki. W 33 minucie prowadzenie zapewnił Kamil Szymadera, a chwilę potem podwyższył Patryk Słomczyński. Przed przerwą faulowany był jeszcze Adam Wiśniewski, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Adrian Owczarek.

Druga połowa była już bardziej wyrównana. Zadowoleni z zaliczki Warciarze nie forsowali już tempa. Po błędzie obrońcy rywali podwyższył jednak Patryk Słomczyński. W 75 minucie goście zdobyli honorową bramę i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:1.

W kolejnej rundzie – 1/8 finału, śremianie zagrają z Meblorzem Swarzędz, który pokonał 4:3 TPS II Winogrady Poznań.