W końcu wróciliśmy na boiska

Po blisko dwóch miesiącach rozbratu z treningami w końcu mogliśmy wrócić na boiska. Od 4 maja trenujemy w grupach sześcioosobowych.

Rząd postanowił wdrożyć w życie drugi etap znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem i po do długim weekendzie majowym „uwolniono sport” i udostępniono boiska.

– Długo czekaliśmy na taką decyzję, ale w końcu się doczekaliśmy – mówi Dominik Sworowski, prezes Warty. – Musieliśmy na nowo ułożyć harmonogram treningów, bowiem zajęcia odbywają się z podziałem na grupy sześcioosobowe. Nie było to łatwe, bo nie wszystkie boiska, z których do tej pory mogliśmy korzystać są jeszcze dostępne, ale udało się to poukładać i możemy trenować. Zajęcia odbywają się na nowych zasadach z zachowaniem środków ostrożności. Cieszy, że do treningów wróciła grubo ponad połowa chłopców naszej Akademii. W związku z ograniczeniem dostępu do boisk trenujemy póki co dwa razy w tygodniu po 45 minut. Zajęcia są krótkie, ale bardzo intensywne. Trenerzy wyposażeni zostali przez klub w środku do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego. Działamy i czekamy, aż będziemy mogli wrócić do normalności – dodał prezes.

Warto dodać, że w czasie zajęć zarówno trener, jak i młodzi piłkarze nie są zobowiązani do zakładania maseczek.

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.