W końcu wróciliśmy na boiska

Po blisko dwóch miesiącach rozbratu z treningami w końcu mogliśmy wrócić na boiska. Od 4 maja trenujemy w grupach sześcioosobowych.

Rząd postanowił wdrożyć w życie drugi etap znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem i po do długim weekendzie majowym „uwolniono sport” i udostępniono boiska.

– Długo czekaliśmy na taką decyzję, ale w końcu się doczekaliśmy – mówi Dominik Sworowski, prezes Warty. – Musieliśmy na nowo ułożyć harmonogram treningów, bowiem zajęcia odbywają się z podziałem na grupy sześcioosobowe. Nie było to łatwe, bo nie wszystkie boiska, z których do tej pory mogliśmy korzystać są jeszcze dostępne, ale udało się to poukładać i możemy trenować. Zajęcia odbywają się na nowych zasadach z zachowaniem środków ostrożności. Cieszy, że do treningów wróciła grubo ponad połowa chłopców naszej Akademii. W związku z ograniczeniem dostępu do boisk trenujemy póki co dwa razy w tygodniu po 45 minut. Zajęcia są krótkie, ale bardzo intensywne. Trenerzy wyposażeni zostali przez klub w środku do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego. Działamy i czekamy, aż będziemy mogli wrócić do normalności – dodał prezes.

Warto dodać, że w czasie zajęć zarówno trener, jak i młodzi piłkarze nie są zobowiązani do zakładania maseczek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.