Warciański finał i statuetka dla Miłosza

Dwie drużyny orlików Warty rocznika 2008 zmierzyły się w finale Turnieju Mikołajkowego w Dolsku, a Miłosz Zgoła otrzymał statuetkę dla najlepszego bramkarza.

W organizowanych przez LKS Zawisza Dolsk i MGOSiR Dolsk corocznym turnieju udział wzięło 6 zespołów, w tym dwie drużyny Warty. Obie wygrały grupy eliminacyjne. „Niebiescy” rozpoczęli od zwycięstwa 1:0 po golu Michaliny Mencel z Adalbertusem Dalewo, a potem zremisowali 1:1 z Zawiszą „czarni”, by w półfinale nie dać szans Zawiszy „żółtej” wygrywając 4:1 po dwóch golach Marcina Gałuszki i dwóch trafieniach Bartosza Dominiaka. Z kolei „biali” po bezbramkowym remisie z Zawiszą „żółtą” ograli aż 4:0 KSGB Manieczki. Hat-tricka ustrzelił Dilip Dutkiewicz, a jedną bramkę dołożył Patryk Busz. Fajną, zespołową i składną grę „biali” pokazali w półfinale, gdzie nie dali szans Zawiszy „czarnej” gromiąc rywali 5:0. Dwa gole zdobył Patryk Busz, a po jednym Wiktor Tomczak, Filip Dutkiewicz i Olek Rozwadowski.

Tak więc finał był Warciański. W nim „niebiescy” okazali się skuteczniejsi i strzelili swoim kolegom z drużyny trzy gole. Dwa były dziełem Kuby Maćkowiaka a jeden Bartka Dominiaka. Bramkę dla „białych” zdobył z kolei Wiktor Tomczak.

Podopieczni Macieja Fujaka odebrali więc z rąk prezesa Zawiszy – Adriana Gościniaka, dwa największe puchary i złote oraz srebrne medale.

Wyróżniony statuetką dla najlepszego bramkarza został z kolei Miłosz Zgoła, który skapitulował dopiero w finale.
W tym roku Warciarze zagrają jeszcze w Racocie i Starych Oborzyskach.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.