Warciarze brali udział w EURO!!!

Warciarze brali udział w Euro!!!

W minioną niedziele Orliki rocznik 2006 Warty brały  udział w Mini Euro. Warciarze udali się do Buku, gdzie zostały rozegrane zawody organizowane przez miejscową Patria. Każdej drużynie, która zjawiła się tego dnia została wylosowana reprezentacja, która bierze udział w trwających mistrzostwach. W turnieju udział wzięło 12 drużyn, a zespół Warty zagrał jako Chorwacja i trafił do grupy B, gdzie rywalizował z Niemcami(Grodzisk Dyskobolia ), Włochami (Red Box), Polską (Patria Buk), Belgia (Patria Buk II).

Na otwarcie mistrzostw zespół Chorwacji zagrał z Niemcami. Po bardzo zaciętym meczu bramkę na wagę 3pkt. Zdobywa Szymon Walczak. Drugie spotkanie rozegraliśmy z Włochami, którzy zaczęli od falstartu. Drużyna Michała Mocka miała ochotę na kolejne punkty. I od pierwszego gwizdka ruszyła do ataku aż w końcu do siatki trafia Jakub Hamulski i po dwóch meczach mamy komplet punktów. Trzeci pojedynek przyszło rozegrać niebieskim z mocną Polską, która jest w gazie. Spotkanie to decydowało, która z drużyn zajmie I miejsce w grupie. Mecz być super widowiskiem dla wszystkich kibiców, którzy zawitali na pięknym obiekcie. Sporo okazji podbramkowych, ale żadna z drużyn nie potrafiła trafić do siatki. Po kończącym gwizdku wynik bezbramkowy, z którego to Chorwacja bardziej się cieszyła. Do pewnego pierwszego miejsca w grupie brakował nam punkt. Ostatnim rywalem naszej reprezentacji była Belgia. Był to najłatwiejszy przeciwnik i kolejne trzy punkty dopisujemy, a bramki dla naszej drużyny zdobył Hamulski oraz dobrze dysponowany  Olek Bąkowski.

Kilkanaście minut przerwy i gramy w półfinale z Hiszpanią, która zajęła drugie miejsce w grupie A.

Był to mecz, w którym Śremianie nie schodzili z połowy przeciwnika przez 80% spotkania. Zespół Hiszpanii wyszedł z kontrą i to oni zdobywają po pierwszym strzale bramkę, która przesądziła, że w finale nie znajdzie się Chorwacja. Mecz o trzecie miejsce był dla nas jak za karę. Zagraliśmy ponownie z Polską. Był to najsłabszy mecz Chorwatów na Euro. ,,Zagraliśmy bardzo źle. Wydaje mi się, że każdy z nas miał cały czas w głowie półfinał w którym to my powinniśmy być górą”- powiedział Kacper Stawecki. Przegraliśmy spotkanie na własne życzenie i to zespół z orłem na piersi zajął najniższe miejsce na podium wygrywając z nami 2:0”- dodał zawodnik Warty.

„Ostatecznie z IV miejsca na tak dobrze obsadzonym turnieju, wspaniale zorganizowanym trzeba być zadowolonym o pochwalić cały zespół. Zmierzyliśmy się z drużynami z którymi w większości zagraliśmy pierwszy i to dodatkowy plus. Turniej rozgrywany był na trawie, gdzie na co dzień nie mamy z nią styczności. Jest to dla nas nowość, gra jest zupełnie inna niż na orliku, a  oni sobie wspaniale poradzili dlatego brawo dla chłopaków” – trener Warty.

Skład: NOWAK, STAWECKI, SZAFRAŃSKI ALEKS, SZAFRAŃSKI TOBIASZ, WALCZAK, HAMULSKI, PRUCHNIK, GÓRSKI, BĄKOWSKI, WESOŁOWSKI, STURMER.