Warta II Śrem Mistrzem Klasy B!

W „meczu na szczycie” Warta II Śrem pokonała na wyjeździe Wełniankę Kiszkowo 2:1 i z pierwszego miejsca awansowała do Klasy A!!! W 21 minucie objęliśmy prowadzenie po tym jak Mateusz Pietrowski z łatwością minął trzech zawodników Wełnianki i podał do Filipa Jurgi, a ten pokonał bramkarza.

Warta II Śrem z awansem do Klasy A!

Drugą połowę lepiej zaczął nasz zespół, który grał w przewadze jednego zawodnika (czerwona kartka dla Wełnianki). Okazję do zdobycia bramki mieli Ernest Makowski, Filip Jurga i Mateusz Pietrowski, ale ich próby nie dały pozytywnego efektu. Zemściło się to w 63 minucie, gdy niedokładnie piłkę zagrał Mikołaj Ostrowski i rywale „poszli z kontrą” po której zawodnik Wełnianki głową zdobył bramkę wyrównującą, dającą awans Wełnianki.
W 86 minucie padła bramka dla Warty, po tym jak Jakub Strzelec dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Macieja Gendka, a Mateusz Pietrowski z trzech metrów umieścił piłkę w siatce.

Wygrywamy po ciężkim meczu 2:1 i dzięki tej wygranej w przyszłym sezonie zagramy w A-klasie!!!

WARTA II Śrem: Onsorge – M.Ostrowski, Gendek, Zbawiony, Marcinkiewicz – Szukowski (70’Szymański) – Strzelec, Buszewicz (57’Liwerski), F.Jurga (88’Pikulik), Pietrowski, Makowski (78’Duszyński) – M.Jurga

Wełnianka Kiszkowo-Warta II Śrem 1:2 (0:1)