Ważne przełamanie

Po porażkach ze Stellą i Przemysławem oraz pechowym remisie z Polonią II Środa ważne zwycięstwo odnieśli seniorzy. Pokonaliśmy w Kamionkach miejscową Avię 3:1.

Już przed pierwszym gwizdkiem arbitra wiadome było, że czaka nas trudne spotkanie, bo Avia to bardzo solidny zespół. Potwierdziło się to w pierwszych minutach, bo to rywale lepiej rozpoczęli niedzielne spotkanie i już w 10 minucie objęli prowadzenie. Na szczęście Warciarze szybko odpowiedzieli wyrównującą bramką Bartosza Skrzypczaka i remis 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Na drugą podopieczni trenera Huberta Sciaka wyszli żądni zwycięstwa. W 67 minucie bramkę dającą prowadzenie zdobył Bartosz Skrzypczak, a kwadrans przed końcem kropkę nad „i” postawił rezerwowy Mateusz Mocek i po raz drugi w tym sezonie cieszyliśmy się ze zwycięstwa.

Po 5 kolejkach mamy na koncie 7 punktów i zajmujemy 8 miejsce w tabeli. W sobotę czeka nas kolejne trudne spotkanie. Rywalem będzie bowiem Piast Kobylnica, który w tym sezonie wygrał cztery z pięciu spotkań, a jedno zremisował i jest wiceliderem. Jeżeli chcemy się liczyć w walce o czołowe lokaty, to trzeba pójść za ciosem i dopisać kolejne trzy punkty. Początek spotkania o godzinie 17.00 na stadionie w Śremie.