Aktualności

,,Weekendowy niedosyt”, rocznik 2006

Trzecia kolejka rozgrywek WZPN za nami. Jak co tydzień młodziki D2 Warty Śrem rozegrali dwa spotkania.

Warta Niebieska w sobotni poranek wyjechała na mecz do Środy Wlkp., aby zmierzyć się z miejscową Polonią. Pierwsza połowa w wykonaniu Śremian nie należała do udanych. Warciarze schodzili na przerwę co prawda z jedną bramkową przewagą, wynik 2:1 po bramkach Świdurskiego i Sebastiana Bortnowskiego, ale gra nie kleiła się tak jak w poprzednich spotkaniach. W drugiej części można śmiało powiedzieć, że podopieczni Michała Mocka wrócili na właściwe tory czego efektem były kolejne trafienia, które dołożył dobrze dysponowany Świdurski oraz Kacper Bortnowski.

W niedzielny mglisty poranek do Śremu przyjechał zespół Lech Poznań Football Academy Podolany Poznań.

Pierwszy zespół, który jak na razie w tym sezonie od pierwszych minut zaskoczył Śremskich młodzików, którzy po raz pierwszy musieli odrabiać stratę trzech bramek, z pierwszej odsłony spotkania,  której należy jak najszybciej zapomnieć. Tuż po przerwie zobaczyć można było zupełnie inny zespół, który wyszedł na boisko, aby do ostatniego gwizdka walczyć o wygraną. W 37 minucie bramkę kontaktową strzelił Świdurski, który był wyróżniającym się zawodnikiem. Niestety więcej nie udało się nic wskórać i pierwszy raz niebiesko białe szatany z boiska schodzili pokonani.

,,Szczerze mówiąc w obu spotkaniach źle weszliśmy w mecz. Ten tydzień treningów spowodował w wykonaniu moich podopiecznych nie wyglądał optymistycznie. Brakowało zaangażowania co przełożyło się w weekend. W Środzie Wlkp. Potrzebowaliśmy kilku minut by wejść w mecz, druga część spotkania dopiero wyglądała tak jak sobie wszyscy życzymy. W niedzielnym meczu zobaczyć można dwie różne Warty. O pierwszych 30 minutach gry nie ma co mówić, a w drugiej części byliśmy zespołem dużo lepszym, stworzyliśmy mnóstwo okazji, a piłka trafiała w poprzeczki bądź w bramkarza. Nie ma co się załamywać, odnieśliśmy zwycięstwo i pierwszą porażkę z której musimy wyciągnąć wnioski.” – trener Michał Mocek.

Polonia Środa Wlkp. vs Warta Śrem Niebieska 1:4 (Świdurski x 2, Bortnowski Sebastian i Kacper)

Warta Śrem Biała vs LPFA Podolany Poznań 1:3 (Świdurski)

Skład: Szafrański A., Nowak, Nowaczyk, Szafrański T., Cieślak, Stawecki, Świdurski, Pruchnik, Tomczak, Chalił, Walczak, Piotrowska, Konieczny, Wesołowski, Mikołajewski, Bortnowski S., Bortnowski K., Śląski, Rochowski, Sturmer.