Wymarzona inauguracja

Dużo radości sprawili dzisiaj kibicom nasi seniorzy, którzy pokonali w Orzechowie miejscową Spartę Sklejka aż 9:1. Inauguracja wymarzona. Teraz trzeba pójść za ciosem!

Od pierwszej do ostatniej minuty mecz przebiegał pod nasze dyktando, a rozmiary zwycięstwa w pełni obrazują to, co działo się na boisku. W ósmej minucie Bartosz Skrzypczak wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Adrianie Owczarku, ale zaraz potem gospodarze nie zachowali się fair i strzelili bramkę wyrównującą, po tym, jak piłkę na aut wybił kontuzjowany Dominik Woroch. W 20 minucie odzyskaliśmy jednak prowadzenie po strzale Bartosz Skrzypczaka, a przed przerwą bramki dołożyli jeszcze Kamil Szymandera i Mateusz Maśliński. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Przewagę udokumentowaliśmy jeszcze pięcioma trafieniami. Najpierw z rzutu wolnego przymierzył Patryk Kryszak, szóstą bramkę zdobył Mateusz Maśliński, a kolejną Michał Mocek i było już 7:1. W końcówce ładnie w polu karnym obrońców rywali zwiódł Adam Wiśniewski, a wynik meczu ustalił Mateusz Maśliński, który tym samym zakończył swój występ hat-trickiem.

Cieszymy się z tak efektownej inauguracji, ale martwi kontuzja Dominika Worocha – powiedział trener Hubert Sciak. – Wygraliśmy jednak dopiero jedną bitwę, a przed nami takich jeszcze sporo, więc nie ma się czym ekscytować. Dzisiaj świętujemy, a od jutra koncentrujemy się już na niedzielnym meczu ze Stellą Luboń. Będzie to zdecydowanie trudniejszy pojedynek, ale chcemy iść za ciosem i zgarnąć całą pulę – dodał trener Warty.