Wysokie zwycięstwo seniorów

W trzecim meczu kontrolnym tej zimy trzecie zwycięstwo odnieśli seniorzy. A-klasowy Luboński KS nie sprawił żadnych kłopotów. Warciarze wygrali 8:0.

Po zwycięstwach 2:0 ze Stellą Luboń (V liga) i 3:1 nad Obrą Kościan (IV liga) tym razem podopieczni Huberta Sciaka zagrali z zespołem grającym o ligę niżej. Różnica klas była widoczna od samego początku. Przewaga śremskiego zespołu znalazła szybko odzwierciedlenie w postaci goli. Tych w pierwszej połowie Warciarze zdobyli pięć. Rywali „napoczął” Mateusz Maśliński, a podwyższył Adrian Chwaliszewski. Trzeciego gol rywale strzelili sobie sami, a przed przerwą do siatki trafili jeszcze Patryk Słomczyński i Bartosz Skrzypczak. Zmiany, których dokonał trener Hubert Sciak nie wpłynęły na przebieg spotkania. Warciarze wciąż dominowali, a rywale nie potrafili zagrozić bramce. Słabsza była jedynie skuteczność, bo w drugiej połowie śremianie zdobyli trzy bramki. Dwie były dziełem Patryka Słomczyńskiego, a jedna Filipa Marciniaka. Skończyło się na 8:0, a równie dobrze mógł paść wynik dwucyfrowy.

– Narzuciliśmy rywalom swoją grę i pewnie wygraliśmy, ale najważniejsze, że nikt nie nabawił się kontuzji, bo ze względu na wcześniejsze drobne urazy nie zagrali Adrian Owczarek i Maciej Pawłowski – podsumował trener Sciak.