Z trzecią siłą na remis

Blisko sprawienia kolejnej niespodzianki byli orlicy z rocznika 2010. W środę zremisowali oni bowiem na wyjeździe 7:7 z trzecią w tabeli I ligi Poznańską 13 Poznań.

Po wygranej 6:3 nad Sucharami Suchy Las wczoraj podopieczni Mateusza Pietrowskiego udali się do Poznania, gdzie mierzyli się z trzecią w tabeli Poznańską 13, która depcze po piętach Akademii Reisa i Warcie Poznań. Choć w Śremie Warciarze wygrali 7:5, to tym razem za faworyta uchodzili poznaniacy, którzy wiosną gromią rywali w dwucyfrowych rozmiarach. Tymczasem podobnie, jak to miało miejsce w wygranym meczu z Akademią Reissa biało-niebiescy pokazali, że potrafią być groźni dla każdego.

Mecz miał ciekawy przebieg. Prowadzenie objęli Warciarze, ale poznaniacy po minucie wyrównali. Dwa trafienia z wolnych Borysa Buszewicza (trafił także na 1:0) sprawiły, że śremianie prowadzili 3:1. Rywale doprowadzili do remisu, a potem dołożyli kolejne trafienie i wyszli na prowadzenie. Przed przerwą wyrównał jednak Filip Maćkowiak. W drugiej połowie Warciarze dwukrotnie wygrywali po golach Macieja Jachnika i Tomasza Jaroszewskiego, ale gospodarze za każdym razem wyrównywali i było 6:6. Siódmy gol był dziełem poznaniaków, ale Maciej Jachnik wyrównał. W końcówce z wolnego trafił jeszcze Borys Buszewicz, tyle, że był to rzut wolny pośredni, a piłka bezpośrednio wpadła do bramki (bliski strącenia głową był Jachnik) i sędzia słusznie gola nie uznał.

– Remis trzeba uznać za sprawiedliwy – powiedział Mateusz Pietrowski. – Obawiałem się tego meczu, a po mam jednak niedosyt, bo przy naszym prowadzeniu 5:4 mieliśmy słupek i jedną sytuację sam na sam. Gdybyśmy je wykorzystali pewnie byśmy wygrali. Tak czy owak jestem z chłopaków zadowolony – dodał.

W niedzielę Warciarzy czeka starcie na własnym boisku z Poznaniakiem Poznań.