Zagrali dobry mecz, ale punktów brak

Juniorzy młodsi Warty rozegrali w niedzielę dobre spotkanie przeciwko UKS Dyskobolia Grodzisk Wlkp, ale punktów nie zdobyli. Przegrali bowiem 1:3.

Szkoda tego meczu, bo na pewno nie byliśmy zespołem słabszym, a mimo to zeszliśmy z boiska pokonani – mówi trener Adrian Chwaliszewski. – Chłopacy rozegrali dobre spotkanie, ale o naszej porażce przesądziły błędy indywidualne w obronie oraz niewykorzystane okazje pod bramką rywali – podsumował opiekun juniorów młodszych.

Warciarze prowadzili po pierwszej połowie 1:0 po golu Jakuba Dzikowskiego, który po podaniu od Huberta Dolaty trafił w samo okienko. Niestety, w drugiej połowie skuteczniejsi byli rywale, którzy wykorzystali błędy biało-niebieskich. Pierwszą bramkę sprezentował gościom bramkarz – Mikołaj Malicki, który pod koniec pierwszej połowy obronił karnego, a na początku drugiej przepuścił pod butem podaną przez własnego obrońcę piłkę. Potem napastnikowi rywalowi podał Tobiasz Grabarek i ten nie zmarnował okazji sam na sam. Warciarze przeważali, dążyli do wyrównania i mieli ku temu okazje, ale zarówno Szymon Górczak, Jakub Pawlak, jak i Jakub Dzikowski nie zdołali ich wykorzystać. Po strzale tego ostatniego głową rywali uratował też słupek. W końcówce goście przeprowadzili skuteczną kontrę i wygrali w Śremie 3:1.