Aktualności

Żaki F2 – Niepokonani w lidze WZPN

W niedzielę  28 maja podopieczni trenera Rafała Krajczyńskiego – Żaki F2 Warty Śrem byli gospodarzem Ligi Mistrzowskiej WZPN.

Pierwszy mecz piłkarze Warty Śrem grali z Akademią Reissa Poznań.  W całym meczu dominowała dobra gra defensywna i ofensywna,  sytuacje  stwarzały obie drużyny. Mecz  stał na wysokim poziomie. W końcówce meczu Warciarze po dwóch kontrach  mogli wygrać mecz ale rywalom pomogła poprzeczka i słupek, mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W drugim meczu młodzi adepci Warty Śrem grali z Wartą Poznań. Mecz rozgrywał się raz pod dyktando młodych Warciarzy z Poznania a raz na korzyść zawodników ze Śremu, natomiast za każdym razem na posterunku po obu stronach stał bramkarz jednej i drugiej drużyny. Prowadzenie dla Warty Poznań padło po zamieszaniu w polu karnym, po którym piłka znalazła drogę do bramki. Wzmożone ataki gospodarzy doprowadzili do remisu po pięknej bramce z rzutu wolnego Oliwiera Grześkowiaka, ten wynik już się nie zmienił i po pięknym meczu skończyło się remisem 1:1.

W trzecim meczu doszło do pojedynku z Stellą Luboń. Warciarze zagrali bardzo dobry mecz, prowadzili ze Stellą 1:0  po bramce Adama Gołaszewskiego, natomiast po 2 minutach piękną akcją indywidualną popisał się Benjamin Wałuszko i było już 2:0 dla Warty. W drugiej połowie po zamieszaniu w polu karnym tracimy bramkę na 2:1, 2 minuty  później w polu karnym sędzia dopatrzył się zagrania ręką i podyktował rzut karny dla Stelli, jednakże swój kunszt w bramce pokazał  Mikołaj Wawrzyniak i obronił pewnie rzut karny co dodało skrzydeł Warcie.  Po kolejnej składnej akcji piłkę do bramki skierował Oliwier Grześkowiak ustalając wynik meczu na 3:1 dla Warty,takim też wynikiem zakończył się mecz.

Podsumowując mecze, które rozegraliśmy w niedzielę to dla naszych młodych adeptów Akademii Warty Śrem kolejne niezbędne doświadczenie zdobyte w rywalizacji z najlepszymi drużynami w Wielkopolsce!