Żaki- F2 – Wicemistrzostwo w lidze WZPN

W sobotę 10 czerwca podopieczni trenera Rafała Krajczyńskiego- Żaki- F2 Warty Śrem udali się na ostatni turniej Ligi Mistrzowskiej WZPN do Poznania.

Pierwszy mecz piłkarze Warty Śrem rozegrali z drużyną Warty Poznań.  Cały mecz młodzi piłkarze Warty mieli  pod kontrolą, już w pierwszej minucie meczu po strzale Oliwiera Grześkowiaka prowadzili 1:0,nie brakowało sytuacji do podwyższenia   wyniku. Przed końcem pierwszej połowy wynik meczu podwyższył na 2:0 Jakub Florkowski. W końcówce meczu zawodnicy Warty Poznań strzelili bramkę kontaktową. Jednakże zawodnicy Warty pokazali charakter i po książkowo zagranej akcji wynik meczu  na3:1 ustalił Oliwier Grześkowiak.

W drugim meczu młodzi adepci Warty Śrem grali z Akademią Piotra Reissa z Poznania. Wynik tego meczu decydował która zdrużyn zdobędzie Wicemistrzostwo ligi WZPN. Mecz przebiegał pod dyktando Warty Śrem, nasi piłkarze przeważali na całym boisku. Po kluczowej  akcji z prawej strony oraz dośrodkowaniu Benjamina Wałuszko  akcję wykończył Krzysztof Smolich i było 1:0. W drugiej połowie piłkarze Akademii Reissa ruszyli do odrabiania strat, lecz defensywa Warty była nie do ogrania. Wynik meczu na 2:0 dla Warty Śrem ustalił Oliwier Grześkowiak.

W trzecim meczu doszło do pojedynku z Stellą Luboń. Warciarze zagrali bardzo dobry mecz prowadzili ze Stellą 1:0 po bramce Krzysztofa Smolicha. Natomiast w drugiej połowie po zamieszaniu w polu karnym tracimy bramkę i jest 1:1. W końcówce brakowało szczęścia do podwyższenia wyniku, raz po rzucie wolnym Jakub Florkowski trafił w poprzeczkę, a po strzale Wojtka Szulczewskiego piłka odbiła się od słupka. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Po bardzo dobrym turnieju podopieczni trenera Rafała Krajczyńskiego zdobyli Wicemistrzostwo w lidze WZPN rocznika 2009.