|

Żaki młodsze też na medal

Przykład z kolegów z żaków starszych (rocznik 2010) wzięli ich młodsi koledzy z żaków młodszych (rocznik 2011). Podopieczni Piotra Rymaniaka zdobyli srebro w Wisła CUP.

Młodzi adepci Akademii Warty udali się do Borku Wlkp. na cykl turniejów organizowanych przez miejscową Wisłę. Tam spotkali się przedstawiciele czterech klubów, a każdy wystawił po dwa zespoły. W grupach eliminacyjnych walczyły one o miejsce w półfinałach. Warta „biała” rozpoczęła turniej od porażek 0:2 z Wisłą Borek i Kanią Gostyń, by w ostatnim meczu pokonać Akademię Reissa Gostyń 2:1. Trzecie miejsce sprawiło, że zespół zajął szóste miejsce w turnieju.

Do półfinałów zakwalifikowali się za to ich koledzy z Warty „niebieskiej”. Po gładkich zwycięstwach 3:0 nad Wisłą i Kanią podopieczni Piotra Rymaniaka przegrali 1:2 z Akademią Reissa. W półfinale żaki Warty rozprawiły się z gospodarzami wygrywając 2:1 i tym samym zagrali w meczu o turniejowe zwycięstwo. Finał należał jednak do ich rywali. Kania Gostyń pokonała Wartę 3:0 i to ona zdobyła główne trofeum, a chłopcy ze Śremu cieszyli się ze srebrnych medali.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.