|

Żaki ogrywają orlików

Drużyna żaków starszych z powodzeniem radzi sobie także w rozgrywkach orlika młodszego. Podopieczni Mateusza Pietrowskiego wygrali dwa mecze w III lidze.

Ponieważ wiosną w rozgrywkach żaka starszego zespół rocznika 2010 czekają tylko trzy turnieje trener Mateusz Pietrowski postanowił także zgłosić zespół do III ligi orlika młodszego.

– Formalnie w kategorii orlik będziemy grać dopiero za pół roku, ale już teraz chcemy się ogrywać na większym boisku i zdobywać doświadczenie – mówi trener żaków. – To dla nas forma przygotowań do zmiany systemu gry, gdzie w polu występuje już sześciu piłkarzy, a nie czterech i bramki są znacznie większe – tłumaczy Mateusz Pietrowski.

Jak się okazuje w konfrontacji ze starszymi o rok rywalami Warciarze radzą sobie bardzo dobrze. Rozegrali do tej pory dwa spotkania i oba wygrali. Najpierw pokonali 6:3 drugi zespół Polonii Środa. Cztery gole zdobył w tym spotkaniu Tomasz Jaroszewski, a dwa dołożył Kamil Pieprzyk. Również niedzielny mecz z Kłosem Zaniemyśl zakończył się sukcesem biało-niebieskich. Wygrali oni bowiem 8:3. Po dwie bramki zdobyli Michał Rusiak i Tomasz Jaroszewski, a po jednej Maciej Jachnik, Borys Buszewicz i Wiktor Michalski.

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.