|

Żaki starsze liderem!

Świetny turniej mają za sobą chłopcy z rocznika 2011. Trzy zwycięstwa w Środzie Wlkp. umocniły zespół na pozycji lidera tabeli przybliżyły do zdobycia mistrzostwa jesieni.

Trzeci w tym sezonie turniej w ramach ligi WZPN w kategorii żaków starszych był najlepszy w wykonaniu biało-niebieskich. Młodzi Warciarze odnieśli trzy zwycięstwa, dopisali dziewięć punktów strzelając 12 goli, a tracąc zaledwie jedną bramkę.

Podopieczni Piotra Rymaniaka rozpoczęli turniejowe zmagania w Środzie Wlkp. od zwycięstwa 2:1 nad Avią Kamionki. Jak się później okazało było to najtrudniejsze, a zarazem najważniejsze spotkanie dla układu tabeli, bowiem Avia jest tuż za plecami Warty. Cenne punkty zapewniły gole Bartosza Sworowskiego i Ksawerego Świdurskiego. Potem przyszedł czas na derby z UKS Śrem. To było świetne spotkanie w wykonaniu biało-niebieskich. Nie dali oni szans swoim kolegom i wygrali aż 6:0. Po dwie bramki zdobyli Wiktor Ławniczak ii Jeremi Sójka, a po jednej dołożyli Jerzy Owczarz i Ksawery Świdurski. W ostatnim meczu Warciarze pokonali 4:0 gospodarzy. Hat-trickia ustrzelił Jerzy Owczarz, a gola zdobył także Ksawery Świdurski.

Po 9 kolejkach żaki starsze mają na koncie 20 punktów i zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Druga z dorobkiem 16 punktów jest Avia Kamionki, trzecia Polonia II Środa (9 punktów), a stawkę zamyka UKS Śrem (7 punktów).

Ostatni, decydujący turniej czeka młodych Warciarzy w najbliższy weekend w Kamionkach, gdzie bronić będą pozycji lidera i mistrza jesieni.

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.