|

Żaki zagrały sparing z Lechem na Bułgarskiej

Bardzo dobra postawa żaków starszych Warty Śrem z rocznika 2010 została zauważona i doceniona. Podopieczni Mateusza Pietrowskiego otrzymali bowiem zaproszenie na Bułgarską, gdzie rozegrali sparing ze „złotą” grupą Lecha Poznań z rocznika 2011.

– To dla moich chłopców było wielkie wydarzenie, a zarazem wyróżnienie – mówi trener Mateusz Pietrowski. – Nie każdy może bowiem zagrać na Bułgarskiej. Już sama gra na boisku treningowym przy stadionie Lecha to fajna sprawa, a zaraz po przyjeździe spotkaliśmy Łukasza Trałkę i chłopcy mieli okazję do pamiątkowego zdjęcia – dodaje.

Żaki starsze Warty zmierzyły się z żakami młodszymi, bowiem w Akademii Lecha to już taka norma, że młodzi adepci poznańskiego klubu rywalizują z zespołami rocznikowo starszymi. Trenerzy ustalili, że mecz trwać będzie 5×20 minut.

– Początkowo widać było, że chłopcy wyszli na boisko wystraszeni – mówi trener Mateusz Pietrowski. – Po godzinie gry przegrywaliśmy 5:8, a spora w tym zasługa naszego bramkarza, który miał pełne ręce roboty. Z czasem jednak było coraz śmielej i lepiej.  Ostatecznie wygraliśmy 13:12, ale wynik był sprawą drugorzędną. Dla nas to była przede wszystkim fajna sportowa przygoda i oczywiście bardzo dobry trening z najlepszymi żakami w Wielkopolsce, bo myślę, że śmiało tak można powiedzieć. Wróciliśmy bardzo zadowoleni, a sparing pożyteczny był dla obu drużyn, także mam nadzieję, że było to nasze pierwsze starcie z Lechem i nie ostatnie – podsumował trener rocznika 2010.

Wartę reprezentowali: Sołtysiak, Rusiak, Jachnik, Pieprzyk, Andrzejewski, Jaroszewski, Buszewicz oraz Misiak.

 

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.