Ze Szturmem na piątkę

W 10 kolejce spotkań o mistrzostwo klasy okręgowej pewne zwycięstwo odnieśli nasi seniorzy, którzy pokonali Szturm Junikowo Poznań 5:2.

Po dobrym, aczkolwiek pechowo zremisowanym meczu w Jarosławcu w sobotę Warciarze znów pokazali się z dobrej strony i co najważniejsze dopisali trzy punkty. Już w 10 minucie z rzutu wolnego przymierzył Dominik Woroch i śremianie objęli prowadzenie. Chwilę potem trafił Hubert Sciak, a po pół godzinie gry było 3:0, bo podwyższył Mateusz Mocek. Mogło być wyżej, bo rzutu karnego nie wykorzystał Bartosz Skrzypczak. Bramkarz gości wyczuł jego intencję i choć odbił piłkę wprost pod nogi popularnego „Barosza”, to ten fatalnie przestrzelił nad poprzeczką. Zemściło się to chwilę potem, bowiem poznaniacy zmniejszyli straty zdobywając bramkę przed przerwą. W drugiej połowie w poczynania śremskiego zespołu wkradł się chaos, a goście często brzydkimi faulami przerywali grę. Efektem brutalnej gry była m.in. kontuzja Huberta Sciaka, a już po pierwszej części na boisko nie wyszedł Adrian Owczarek, który narzekał na ból w kolanie. Warciarze mieli jednak mecz pod kontrolą, a w 62 minucie na dowód tego podwyższył wprowadzony Mateusz Maśliński. Wprawdzie w 90 minucie poznaniacy strzelili drugą bramkę, ale ostatnie słowo należało do biało-niebieskich, bowiem w doliczonym czasie zwycięstwo piątym trafieniem przypieczętował Patryk Kryszak.

– To trzeci z rzędu dobry mecz w naszym wykonaniu, choć na pewno druga połowa była słabsza od pierwszej – powiedział trener Hubert Sciak. – Po przerwie za szybko chcieliśmy grać do przodu i zdobywać kolejne bramki przez co momentami brakowało dyscypliny taktycznej. Zostało pięć spotkań i do Żerkowa jedziemy po kolejne trzy punkty – dodał.

Wcześniej, bo już w najbliższą środę Wartę czeka ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego z Akademią Reissa.