Zgubione punkty w samej końcówce

Drugi remis w tym sezonie odnotowali seniorzy, którzy w 10 kolejce zremisowali na własnym boisku z Pelikan Dębno Polskie 2:2. – Ten remis traktujemy jak porażkę i dwa zgubione punkty – powiedział trener Hubert Sciak.

Nie trudno się dziwić słowom trenera. Do 88 minuty Warciarze prowadzili bowiem 2:0 i żadne znaki na niebie i ziemi nie wskazywały na to, że nie dopiszą trzech punktów. A jednak… Goście przez cały mecz prezentowali się solidnie. Byli dobrze zorganizowani i pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Mimo to w 42 minucie śremianie zdołali strzelić gola dającego prowadzenie. Jego autorem był Mateusz Maśliński. Po zmianie stron zarysowała się już przewaga Warciarzy. W 65 minucie na 2:0 podwyższył Mateusz Maśliński i podopieczni Huberta Sciaka zmierzali po dziewiąte zwycięstwo w sezonie. Biało-niebiescy mieli mecz pod kontrolą aż do 88 minuty. Wtedy to błąd kosztowny błąd przytrafił się Adrianowi Chwaliszewskiemu, który przed meczem odebrał pamiątkową koszulkę za 200 występ w barwach Warty. Rozgrywający do tej pory dobre spotkanie środkowy obrońca podał piłkę napastnikowi rywali, a ten strzelił kontaktową bramkę. Mało tego w doliczonym czasie goście wykorzystali dośrodkowanie z rzutu rożnego i doprowadzili do remisu.

– Jestem załamany, bo mecz mieliśmy już wygrany – powiedział trener Hubert Sciak. – Straciliśmy kuriozalną bramkę kontaktową. Nasz bramkarz krzyknął Adrianowi Chwaliszewskiemu „czas”, a ten tłumaczył, że usłyszał „graj” i nie spojrzał, że za linią obrony został na spalonym napastnik Pelikana, który przejął zagraną piłkę. Żal mi Adriana, bo to był jego jubileuszowy występ, a przytrafił mu się taki przykry błąd, który zresztą mocno przeżył. Potem nie pokryliśmy przy rożnym i zamiast trzech punktów mamy tylko jeden – dodał.

Seniorzy wciąż są bez porażki w tym sezonie. Po 10 kolejkach mają na koncie 26 punktów i ze stratą dwóch „oczek” do prowadzącego Kłosa Zaniemyśl zajmują pozycję wicelidera.