Zima w roli wicelidera

Remisem 6:6 rundę jesienną zakończyli juniorzy młodsi. Zimę podopieczni Adriana Chwaliszewskiego spędzą na pozycji wicelidera II ligi.

W zaległym meczu Warciarze podejmowali na własnym boisku Orlika Miłosław. Sobotnie spotkanie miało niecodzienny przebieg. Mimo, że to biało-niebiescy byli faworytem, to niespodziewanie pierwsi gola po rzucie karnym zdobyli goście. Śremscy juniorzy przeważali i stwarzali okazje, ale nie potrafili ich wykorzystać, a zabójczo skuteczni z kontry byli goście. Dwa kiksy obrońców Warty przyniosły dwa kolejne gole rywalom i zrobiło się 0:3. Przed przerwą z rzutu wolnego trafił Tobiasz Szafrański i strata zmniejszona została do dwóch goli. Urosła jednak ponownie do trzech zaraz po zmianie stron, kiedy rywale zdobyli czwartą bramkę. W odpowiedzi trafił Karol Majorczyk, ale rywale podwyższyli na 5:2. Wydawało się, że będzie ciężko uratować choćby punkt. Tymczasem bramki Antoniego Czapli i Kacpra Świderskiego sprawiły, że Warciarze złapali kontakt. Niestety, kolejny moment nieuwagi i goście trafili po raz szósty. Biało niebiescy nie dali za wygraną i po bramkach Karola Majorczyka oraz Kacpra Sturmera doprowadzili do remisu 6:6.

Mecz ten mógłby się potoczyć zupełni inaczej, gdybyśmy zaraz na początku, jeszcze przy wyniku bezbramkowym wykorzystali sytuacje, które mieliśmy – mówi trener Adrian Chwaliszewski. – Dodam, że pięć minut przed końcem zdobyliśmy siódmą bramkę, bo po strzale Karola Majorczyka piłka odbiła się od poprzeczki i

całym obwodem minęła linię bramkową, ale niestety sędzia był innego zdania. Sami jednak jesteśmy sobie winni, bo popełnialiśmy koszmarne błędy w obronie, a nasza skuteczność także pozostawiała wiele do życzenia – podsumował.

Jesienią juniorzy zdobyli 20 punktów na które złożyło się 6 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki. Daje to Warciarzom drugie miejsce na półmetku rozgrywek.