Złoto i srebro w Lipno CUP!

Rzadko się zdarza, aby dwa zespoły z jednego klubu zmierzyły się w finale turnieju. Tak było podczas Lipno CUP w Stęszewie, gdzie o pierwsze miejsce zagrały dwie Warty rocznik 2010.

W wolny weekend od rozgrywek ligowych trener Mateusz Pietrowski zaplanował swoim podopiecznym pierwszy turniej halowy. Warciarze skorzystali z zaproszenia Lipna Stęszew i wystawili dwie drużyny. Jak się później okazało obie zagrały w ścisłym finale. Pierwsza drużyna rozpoczęła od remisu z gospodarzami 1:1, a potem pokonała 1:0 Akademię Reissa I Kościan i w takich samych rozmiarach Piłkarską Szkółkę Gniezno, co dało 7 punktów i pierwsze miejsce w grupie. Z kolei drugi zespół po wygranej 1:0 nad Lipnem II bezbramkowo zremisował z Akademią Reissa II Kościan i także awansował do półfinału z pierwszego miejsca. Obie drużyny wykorzystały szansę na grę w ścisłym finale. Po hat-tricku Borysa Buszewicza pierwszy zespół pokonał 3:1 gospodarzy, a gol Oskara Krawczyka dał finał drugiej drużynie, która zmierzyła się z Akademią Reissa.

Tak więc w pojedynku o złoto zmierzyły się dwie biało-niebieskie drużyny. Finał zakończył się zwycięstwem jednej z nich 2:0, a Kacper Wdowczyk wyróżniony został statuetką dla najlepszego bramkarza.

– Fajnie jest wprowadzić dwa zespoły do ścisłego finału – mówi trener Mateusz Pietrowski. – Cieszy, że już pierwszy nasz kontakt z piłką halową przyniósł taki sukces – dodał.

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.