Zmarł Bolesław Wośkowiak Honorowy Prezes ŚKS Warta Śrem.

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Bolesława Wośkowiaka, Prezesa Honorowego Śremskiego Klubu Sportowego Warta, byłego Przewodniczącego wydziału gier WZPN,a także kibica i działacza sportowego.

śp.Bolesław Wośkowiak, z Wartą Śrem związał się  w 1960 roku. Swoją przygodę rozpoczął, jako młody piłkarz w drużynie trampkarzy. Wyróżniał go duży talent do gry w piłkę nożną.  Jego atutem była lewa noga. W roku 1965 rozpoczął studia na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Po powrocie do Śremu grywał sporadycznie z czasem zaczął interesować się pracą trenera i działalnością w sekcji piłki nożnej. W latach 70 był instruktorem drużyn młodzieżowych oraz seniorskich. W roku 1976 był współtwórcą awansu I drużyny do Klasy Wojewódzkiej.

śp. Bolesław Wośkowiak był wychowawcą takich zawodników jak:Jarosław Chwaliszewski, zawodnik Zagłębia Lubin, Zbigniew Chwieralski, zawodnik Olimpii Poznań, Jarosław Tomaszewski,  zawodnik Gryfa Słupsk, Krzysztof Apolinarski, zawodnik Lecha Poznań oraz wielu innych.Największym sukcesem trenerskim było w 1993 roku, wprowadzenie drużyny do III ligi. Prezesem Autonomicznej Sekcji Piłki Nożnej został w latach 2000-2004, natomiast prezesem Warty Śrem w latach 2008-2012. Od 2012-2016 roku był członkiem zarządu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej,

Był trenerem wielu pokoleń piłkarzy Warty oraz jednym z najwybitniejszych postaci w dziejach śremskiego sportu.

Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Cześć Jego pamięci

informacje zebrał: Czesław Śniedziewski

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.