|

Zmierzyli się z Widzewem Łódź

Podopieczni Mateusza Pietrowskiego mają za sobą udział w silnie obsadzonym turnieju Winter CUP w Gnieźnie. Młodzi Warciarze zajęli w nim 19 miejsce w gronie 30 startujących drużyn.

Pierwszy dzień dwudniowych zmagań to eliminacje, podczas których zespoły podzielono na pięć grup po sześć w każdej. Warciarze rozegrali więc pięć spotkań, z których dwa wygrali, a trzy przegrali. Turniej rozpoczęli od porażki 2:3 z Arkonią Szczecin, by w drugim meczu pokonać Gedanię Gdańsk 3:1. Trzecie spotkanie to  efektowne zwycięstwo 10:0 nad najsłabszą w stawce drużyną Piłkarskiej Akademii Niechanowo. Poza zasięgiem okazały się kolejni rywale, tj. Widzew Łódź i FASE Szczecin. Oba te mecze biało-niebiescy przegrali 1:7, ale – jak się później okazało – Widzew wygrał cały turniej, a FASE zajęło trzecie miejsce. Z sześcioma punktami na koncie Warciarze zajęli czwarte miejsce w grupie i trafili do srebrnej grupy, która w niedzielę walczyła o miejsca 11-20. Rywalizację tą podopieczni Mateusza Pietrowskiego rozpoczęli od porażek 2:3 z Sucharami Suchy Las i 1:3 z Falubaz Zielona Góra. Potem zagrali dobre spotkanie przeciwko Warcie Poznań remisując 1:1, a na koniec pokonali 6:0 Stellę Luboń. W końcowym rozrachunku cztery zdobyte punkty drugiego dnia dały ostatecznie 19 miejsce.

Poziom turnieju był bardzo wysoki, a my mieliśmy okazję zmierzyć się z Widzewem, który okazał się najlepszy w całej stawce i na własnej skórze przekonaliśmy się jak wiele brakuje nam do najlepszych  – mówi trener Mateusz Pietrowski. – Drugiego dnia mogliśmy ugrać więcej i zająć nieco wyższe miejsce, bo w przegranych meczach z Sucharami, czy Falubazem nie byliśmy słabsi, a zabrakło skuteczności pod bramką rywali. Niemniej taki turniej to dobra lekcja – dodaje.

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.