Zmierzyli się z Widzewem Łódź

Podopieczni Mateusza Pietrowskiego mają za sobą udział w silnie obsadzonym turnieju Winter CUP w Gnieźnie. Młodzi Warciarze zajęli w nim 19 miejsce w gronie 30 startujących drużyn.

Pierwszy dzień dwudniowych zmagań to eliminacje, podczas których zespoły podzielono na pięć grup po sześć w każdej. Warciarze rozegrali więc pięć spotkań, z których dwa wygrali, a trzy przegrali. Turniej rozpoczęli od porażki 2:3 z Arkonią Szczecin, by w drugim meczu pokonać Gedanię Gdańsk 3:1. Trzecie spotkanie to  efektowne zwycięstwo 10:0 nad najsłabszą w stawce drużyną Piłkarskiej Akademii Niechanowo. Poza zasięgiem okazały się kolejni rywale, tj. Widzew Łódź i FASE Szczecin. Oba te mecze biało-niebiescy przegrali 1:7, ale – jak się później okazało – Widzew wygrał cały turniej, a FASE zajęło trzecie miejsce. Z sześcioma punktami na koncie Warciarze zajęli czwarte miejsce w grupie i trafili do srebrnej grupy, która w niedzielę walczyła o miejsca 11-20. Rywalizację tą podopieczni Mateusza Pietrowskiego rozpoczęli od porażek 2:3 z Sucharami Suchy Las i 1:3 z Falubaz Zielona Góra. Potem zagrali dobre spotkanie przeciwko Warcie Poznań remisując 1:1, a na koniec pokonali 6:0 Stellę Luboń. W końcowym rozrachunku cztery zdobyte punkty drugiego dnia dały ostatecznie 19 miejsce.

Poziom turnieju był bardzo wysoki, a my mieliśmy okazję zmierzyć się z Widzewem, który okazał się najlepszy w całej stawce i na własnej skórze przekonaliśmy się jak wiele brakuje nam do najlepszych  – mówi trener Mateusz Pietrowski. – Drugiego dnia mogliśmy ugrać więcej i zająć nieco wyższe miejsce, bo w przegranych meczach z Sucharami, czy Falubazem nie byliśmy słabsi, a zabrakło skuteczności pod bramką rywali. Niemniej taki turniej to dobra lekcja – dodaje.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.