Aktualności

Zwycięstwo Młodzików nad Kolejorzem oraz Lasem Puszczykowo

Drugą kolejkę za sobą mają Młodzicy Warty Śrem. W niedzielne popołudnie o godz. 16.00 na Śremskim boisku kibiców zgromadzonych czekał przysłowiowy „deser”. Zespół Niebieskich, grający w III lidze gościł Lecha Poznań. Spotkanie na które przyszło sporo sympatyków piłki nożnej, stało na bardzo wysokim poziomie. Naprzeciw siebie stanęły drużyny, które w każdym spotkaniu “chcą grać” i utrzymywać się przy piłce.

Tym razem to Śremianie przez całe spotkanie dominowali, utrzymywali się przy piłce, a przede wszystkim zagrali bardzo mądrze taktycznie nie pozwalając Kolejorzowi na wiele. Worek z bramkami w 3 minucie otworzył Bąkowski. W 12 minucie Kolejorz doprowadził do wyrównania, ale ta bramka podziała na Śremian jak “płachta na byka”. W 16 minucie przepiękną bramkę zdobył Sebastian Bortnowski, który “powiązał obrońcom nogi” i umieścił
futbolówkę w same okienko.

W sposób w jaki drużyna niebieskich zdobywała kolejne bramki przynosił coraz to głośniejsze oklaski. Każda akcja przemyślana, mądrze rozegrana i jeszcze lepiej wykończona. Do siatki Lecha trafili jeszcze: Świdurski, Michalak, Stawecki oraz Bąkowski. Wynik 6:2 dla WARTY!!!

Las Puszczykowo vs Warta Śrem Biała 1:2

Zespół prowadzony przez Michała Mocka w niedzielę z samego rana wyjechał do Puszczykowa, aby zmierzyć się z miejscowym Lasem. Warta Biała bo o tej teraz mowa wyszła na to spotkanie zmotywowana poprzednim zwycięstwem i z ogromnym apetytem na kolejne ligowe punkty. Śremianie od samego początku przejęli inicjatywę i narzucili swoje warunki gry. Wynik spotkania w 11 minucie otworzył Śląski. Tuż przed przerwą gospodarze jedną z nielicznych kontr zamienili na bramkę i do przerwy mieliśmy 1:1. W drugiej części spotkania Warciarze szybko objęli prowadzenie po bramce Mikołajewskiego i jak się później okazało była to bramka na wagę 3 punktów.

“Oba spotkania mnie jako trenera muszą cieszyć. Nie na co dzień gra się z Lechem i można się cieszyc ze zwycięstwa w takim stylu z taką drużyną. W każdym spotkaniu chcemy narzucić od pierwszego gwizdka swoje warunki, chcemy dominować, utrzymywać się przy piłce, strzelać i wygrywać. Dziś zespół wspiął się na wyżynę swoich umiejętności i zagrał wspaniałe dwa spotkania. Dopisaliśmy w obu drużynach kolejne zwycięstwa, a nasz bilans na tą chwilę to 4 mecze i 4 zwycięstwa. Każde zwycięstwo dodaje pewności siebie, każde zwycięstwo powoduję, że każdy członek tego zespołu przychodzi na trening i ciężko pracuje. Na tą chwilę gratuluję i dziękuję całej drużynie, którą łącznie reprezentuje 36 zawodników zachęcam do kolejnych wylanych potów na treningu. Słowa uznania i podziękowania również dla kierownika zespołu, który dzięki swojemu zaangażowaniu wykonuję świetną robotę co pozwala mi na skupieniu się w 100 procentach na przygotowaniu drużyny. Rodzicom dziękuje za wsparcie, doping, pomoc i poświecony czas.”

Trener Michał Mocek.

Wyniki:

Las Puszczykowo vs Warta Śrem Biała 1:2 (Śląski, Mikołajewski)

Warta Śrem Niebieska vs LPFA Bułgarska 6:2 (2*Bąkowski, Bortnowski,Michalak, Świdurski, Stawecki)

Skład: Szulczewski, Szafrański A., Nowak, Świdurski, Szafrański T., Cieślak Julia, Pruchnik, Rochowski, Mikołajewski, Śląski, Bortnowski S., Bortnowski K., Bąkowski, Michalak, Konieczny, Szczepaniak, Stawecki, Piotrowska Marika, Wesołowski, Sturmer, Tomczak, Walczak,