Jeden procent

Nie tracąc nic, nie odkładając z własnego portfela oraz nie uszczuplając domowego budżetu możecie wspomóc działalność sportową naszych dzieci, młodzieży, całej rodziny Warty Śrem. Sprawa jest bardzo prosta, wystarczą tylko chęci i wspólnie możemy dokonać czegoś pożytecznego.

Dane Klubu Warta potrzebne do wpisania w zeznanie to:

Nazwa: Śremski Klub Sportowy WARTA

Numer KRS: 0000161382

Rozliczając się z Urzędem Skarbowym na początku każdego roku, w kwocie podatku, który pobierany jest przez Fiskusa, możecie 1% przekazać na instytucję pożytku publicznego, a tym samym wspomóc sport dzieci i młodzieży. Jest nią właśnie nasz Śremski Klub Sportowy „Warta” w Śremie.

Jeśli los sportu dzieci i młodzieży którą kształcimy w czterech sekcjach (piłki nożnej, piłki koszykowej, boksu oraz szermierki) nie jest Wam obcy, jeżeli chcecie, aby Wasze dzieci miały możliwość uprawiania sportu, korzystania z różnych form rekreacji, jeżeli chcecie, aby nie ulegały pokusom XXI wieku prosimy o wsparcie naszej działalności. Korzyści z tego będziemy mieli wszyscy. Nie zmarnujmy tej szansy naprawdę WARTO !!!

Kto może przekazać:

– podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych);
– podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;
– podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19 procentowej stawki podatku.

1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie. Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.

Jak przekazać 1%? W odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego wpisujemy nazwę organizacji pożytku publicznego , jej numer KRS i kwotę, którą chcemy przekazać na rzecz tejże organizacji. Kwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Przypominamy również, że w Klubie można bezpłatnie w zamian za 1 % rozliczyć PIT.

Dane Klubu WARTA potrzebne do wpisania w zeznanie to:

Nazwa: Śremski Klub Sportowy WARTA
Numer KRS: 0000161382