|

Sekcja bokserska poszukuje nowych, młodych zawodników!

7 września br. rozpoczyna się nowy sezon bokserski i z tej okazji Śremski Klub Sportowy Warta zaprasza wszystkich na nowy nabór sekcji bokserskiej. Najlepszym wiekiem na rozpoczęcie kariery bokserskiej, to 11-15 lat, jednakże nawet starsi zawodnicy są mile widziani w klubie.

Treningi Sekcji bokserskiej ŚKS WARTA w Śremie na wrzesień :

  • poniedziałek 18:00 – GRUPA ZAWANSOWANA
  • wtorek 18:00 – GRUPA POCZĄTKUJĄCA
  • czwartek 18:00 – GRUPA ZAWANSOWANA
  • piątek 17:30 – GRUPA POCZĄTKUJĄCA
Nowy sezon bokserski w Śremie, czyli nowy nabór śremskiej Warty!

Na stałe w klubie trenuje około 15 młodych zawodników. Aby było z czego opłacić wysoki czynsz za salę i koszty wyjazdów na turnieje, starsi członkowie klubu, trenujący rekreacyjnie, zmuszeni są płacić dużo więcej za karnety. Młodzież z kolei płaci symboliczne składki. Bardzo nam zależy na pozyskaniu nowych zawodników bo to z nich wyrastają przyszli mistrzowie, dlatego startujemy z nowym naborem do sekcji.

Do klubu może zapisać się każdy w wieku 11-15 lat. To najlepszy wiek na rozpoczęcie bokserskiej kariery. Ze starszych też można coś “wykrzesać”, znaleźć jakiś talent, natomiast grupa dorosła trenuje przede wszystkim rekreacyjnie.

Żeby zacząć uprawiać boks nie trzeba wydawać bardzo dużo pieniędzy. Potrzebny jest strój gimnastyczny, buty i rękawice.

Te ostatnie na początku przygody z boksem dostępne są w klubie, więc koszt sprzętowy jest praktycznie żaden. Po pierwszym miesiącu treningów należy zaopatrzyć się w ochraniacz na zęby oraz owijki tzw. Bandaże bokserskie. Treningi zawodnicze nie należą do lekkich, natomiast nie każdy musi zostać zawodnikiem – zawsze można spróbować i trenować chociażby rekreacyjnie.

Boks na pewno daje pewność siebie i uczy pokory, jak każdy sport. Nie trzeba go trenować wyczynowo, można rekreacyjnie dla siebie mając lepsze nastawienie do życia.

Trener Krzysztof Lewandowski serdecznie zaprasza na otwarcie nowego sezonu bokserskiego od 7 września, oraz życzy wszystkim naszym zawodnikom samych sukcesów a naszym klubowiczom sportowego ducha w atmosferze fairplay.

Nowy sezon bokserski w Śremie, czyli nowy nabór śremskiej Warty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *