|

Bokserzy Warty Śrem na turnieju bokserskim im. Adama Mariana Walczaka w Kaliszu

W sobotę sekcja bokserska ŚKS Warta uczestniczyła w turnieju bokserskim im. Adama Mariana Walczaka w Kaliszu tj 10.10.2015. W turnieju stoczono 11 pojedynków w tym 3 z udziałem Śremskich bokserów.

Do Kalisza wystawiliśmy czterech bokserów kadet Maks Godziewski, junior Andrzej Siejek oraz dwóch młodzieżowców Wiktora Borysewicza oraz Marcina Nawrota niestety Marcin nie boksował ponieważ nie udało się dla niego sparować zawodnika. W 3 walce w wadze 69 kg Andrzej Siejek zremisował z Konradem Delwo z Zagłębia Konin, uważam że Andrzej pokazał się z dobrej strony, zwycięstwo było w zasięgu ręki natomiast jak na debiut w ringu przeciwko zawodnikowi który miał już doświadczenie między linami trzeba uznać iż spisał się wzorowo.

Następną piąta z kolei walka była potyczka Pawła cieciory z Szamotuły Boxing team z Wiktorem Borysewiczem w wadze półciężkiej tj 81 kg. Wiktor niestety przegrał swoja walkę, a zaważyło o tym przede wszystkim to, iż przeciwnik był mańkutem, boksując z odwrotnej pozycji wygrał stanowczo pierwszą rundę. Po przerwie i udzielonych wskazówkach w narożniku pewniej wszedł w drugą rundę i od razu było widać rezultat, druga rundę zremisował natomiast trzeciqa zdecydowanie wygrał – walka zakończyła się werdyktem 2:1 na korzyć przeciwnika.

W siódmej walce zobaczyć mogliśmy Maksa Godziewskiego , który tym razem zmierzył się z Dominikiem Królem z klubu Ziętek Team Brzeźiny. Maks wygrał jednogłośnie na punkty, pokazal dobry boks i praktycvznie całą walkę dominował nad przeciwnikiem nie pozwalając mu na zbyt wiele.Kalisz zapoczątkował serie startów jesiennych ŚKS Warta , następny wyjazd to sobota Bokserska – IX Memoriale Bokserskim im. M.Akonoma i Z.Szułczyńskiego, który odbędzie się w sobotę 17.X br. W zawodach mogą brać udział zawodnicy i zawodniczki we wszystkich kategoriach wiekowych.

Krzysztof Lewandowski, sekcja bokserska Śremskiego Klubu Sportowego Warta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *